Yeni anakarta eski HDD takmak

kekin

Hectopat
Merhabalar,

Elimde bulunan mevcut anakartı değiştirip yeni bir anakart aldım ancak gittiğim bilgisayarcı yeni anakartı takmam halinde HDD'yi formatlaması gerektiğinden bahsetti. Böyle bir durum var mı yoksa formatlamadan kullanmam mümkün müdür?

Şu anda kullandığım HDD içinde Windows 10 kurulu vaziyette ancak yedek alacak fırsatım olmadığından formatlamak istemedim.

Windows 10 bilgisayar özelliklerine göre kendini ve sürücüleri optimize eder bence bir deneyin Win 10 açılmazsa formatlamak şart.

Bilgisayarcı yeni anakartı takmam halinde HDD'yi formatlaması gerektiğinden bahsetti.
Yok öyle bir şey ya. Yeni bir gece yeni bir bakkalzede. Sakın bilgisayarcılara gitmeyiniz. Formattan da para kopartmak için yapıyor olabilir. Zaten uydurukçu bir esnaf olduğuna göre bilgisayarınızdaki orijinal Windows'u formatlayıp illegal Windows kuracaktır tahminimce.
Dünyanın en iyi SSD'sinin James Donkey olduğunu zenneden kuzenim bile bir dükkan açsa, işini bu adamdan daha iyi yapacağından eminim. :D

Hocam bir deneyin. Açılırsa yeni çipset sürücülerini kurarsınız. Bazen uyumsuzluk olabilir. Olmaz demek yanlış olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı