Yeni anakartın BIOS sürümü yeni işlemciyle uyumlu değilse ne yapmalı?

lc000lc

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, sistem güncellemesi yapıp işlemci olarak Intel Core i5-4690K ve anakart olarak Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3 almak istiyorum. Fakat bu yeni Haswell Refresh K serisi işlemciler için bios güncellemesi yapmak gerekiyor. Benim sorum eğer anakart eski bios versiyonuyla gelirse işlemciyi takıp q-flash ile bios güncellemesi yapılabilir mi? Yani bios sürümü uyumlu değilse bile işlemciyi takarsak zarar vermiş olur muyuz? Cevaplarınızı bekliyorum, özellikle Recep beyin fikrini duymak isterdim.

Son düzenleme:
Anakart Z97... İlk BIOS F3... Anakart F3 sürüm ile geliyor... F3 sürümü de i5-4690k ve diğer Haswell R işlemcileri destekliyor...

Başlığa cevap ise, öncesinde desteklenen işlemciyi takıp BIOS güncellemesi yapmak gerekli. Anakartta, ASUS anakartlarda olduğu gibi USB BIOS Flashback gibi teknolojiler olmadığı sürece desteklenen işlemciyi takıp BIOS güncellemesi yapmadan yeni işlemciyi kulalnamazsınız.

Aslında başlıkta bir sorun yok :) Yeni anakart ve yeni işlemci... İkisi de birbirini destekliyor :)

Merhaba arkadaşlar, sistem güncellemesi yapıp işlemci olarak Intel Core i5-4690K ve anakart olarak Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3 almak istiyorum. Fakat bu yeni Haswell Refresh K serisi işlemciler için bios güncellemesi yapmak gerekiyor. Benim sorum eğer anakart eski bios versiyonuyla gelirse işlemciyi takıp q-flash ile bios güncellemesi yapılabilir mi? Yani bios sürümü uyumlu değilse bile işlemciyi takarsak zarar vermiş olur muyuz? Cevaplarınızı bekliyorum, özellikle Recep beyin fikrini duymak isterdim.
Anakart a bios güncellemesi yapmak için sky lake işlemci lazım

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı