Donanıma yeni başlayanlar ne yapmalı

Hakan Emre

Hectopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben yeni donanımla uğraşmaya başladım. Nereden başlamalıyım? Yeni başlayan birine tavsiyeleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hırs olacak ve kulaktan dolma sözlere kanma. Her şeyi kendin uğraşarak yap. İyi araştır.

Technopat'ta 1-2 hafta konular arasında dolaşsanız, sistem tavsiyelerindeki mesajları okusanız dahi gayet bilgi sahibi olabilirsiniz. Yaklaşık 2 aydır bu Sosyal'deyim. Sıfır olarak başladım ancak şu an az çok bilgim var.

Kardeş Technopat'ın Youtube kanalı var oradaki sistem toplama videolarını izleyebilirsin. Bilgisayarını açıp İşlemci dışındaki tüm parçaları söküp yeniden takmanı tavsiye ederim. Bu işlemi yapmadan önce takılışını yada sökülüşünü izle. Ben işlemci dışındaki her şeyi söküp taktım İşlemciden biraz korkuyorum. Eski bilgisayarım vardı çöpe atacaktım. Korkmadan tüm parçaları söktüm. İşlemci dışındakilerin hepsi sağlamdı. İşlemci korkumun nedeni budur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı