Yeni bağlanan TurkNet tam performans vermiyor

Bütün cihazlarımdan denedim fark eden bir şey yok. İlk denediğim zaman 15 ile başladı şu an 35 veriyor.
Tekrar denedim 8 Mbps alıyorum şaka gibi.
SNR Margin değerleriniz nasıl? Eğer testte sıkıntı yoksa, belli ki hatta sıkıntı var. Bu kadar değişken olmamalı hızınız.

Size söylenen hız kablolu olarak bağlı olduğunda verilen hızdır. Wi-Fi üzerinden ister istemez hız düşecektir. Bunda da 2.4GHz ve 5GHz bant genişlikleri var. Modem ara yüzünden 2'sini de aktif hale getirebilirsiniz.
Benim evimde 5GHz de yakın mesafede testlerde daha hızlı veri alıyorum. (sizin modem de 5GHz olmayabilir)
Bir de TurkNet Online işlemlerden hız testi yapın orada da düşük hız alırsanız teknik bilgiler bölümünden bağlantıyı yenileyebiliyorsunuz.
Hiçbiri olmazsa destek kaydı açın.

TurkNet ilk bağlandığında genelde 35 Mbps olarak tanımlanıyor. TurkNet destek üzerinden internet hızını tam performansa yükseltilmesini istiyorsunuz onlar hallediyor. Wifi olarak bağlanıyorsanız bazı cihazlar 2.4Ghz bandı üzerinden maksimum 35 Mbps hız alabiliyor. En sağlıklısı TurkNet online işlemler üzerinden teknik rapor ekranını veya modem hat değerlerini görmek ve buna göre bir yorumda bulunmak.​

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-10-30-19-51-30-76_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2021-10-30-19-51-30-76_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    42 KB · Görüntüleme: 144
Bu mu?
42 Mbps alıyorum şu an.
Modeme şuan 79.8 Mbps hız geliyor. Muhtemelen wifi ile bağlandığınız cihaz 2.4Ghz kanalından maksimum 35 Mbps alıyor veya modeminiz 2.4Ghz kanalından maksimum o kadar hız sağlayabiliyor. Kablo ile bağlanırsanız bu hızı alabilirsiniz veya 5Ghz bandına sahip bir modem ile yüksek hızda wifi kullanabilirsiniz ya da 2.4 Ghz bandından daha yüksek hızlar çekebilen bir wifi adaptör ile maksimum performansı alabilirsiniz.​

Modeme şuan 79.8 Mbps hız geliyor. Muhtemelen wifi ile bağlandığınız cihaz 2.4Ghz kanalından maksimum 35 Mbps alıyor veya modeminiz 2.4Ghz kanalından maksimum o kadar hız sağlayabiliyor. Kablo ile bağlanırsanız bu hızı alabilirsiniz veya 5Ghz bandına sahip bir modem ile yüksek hızda wifi kullanabilirsiniz ya da 2.4 Ghz bandından daha yüksek hızlar çekebilen bir wifi adaptör ile maksimum performansı alabilirsiniz.​
Kablolu bağlanınca sorun çözüldü.

Evet Huawei HG658 v2
Ölçümü Wİ-Fİ üzerinden mi yoksa Ethernet kablosu ile mi yapıyorsunuz?

Güncelleme: Tamam kablolu bağlanınca çözüldü demişsiniz. Aynı modemi ben de kullanıyorum maalesef o dandik modem Wİ-Fİ ile 30-35 Mbps'den daha fazla değer vermiyor.

95 TL mi ödüyorsunuz 100 TL mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı