Yeni bakım yapılan laptop 100 derece oluyor

100 derece mi gerçekten fazla. Benim eski laptop 95 dereceye çıkmıştı artık açılmıyor yenisini almak zorunda kaldım. Doğru sürdüğünüze emin misiniz?

Cihaz eski ise ısınma sorunları zamanla yüksek olması da normal. Şuan dereceler normal gözüküyor, eğer daha düşük çalışmasını istiyorsan cihazın işlemcisi Intel ise Undervolt yapılan konular var araştır daha serin çalıştırırsın.

Bakır soğutma borusunu yamulttuysan ya da iyi oturtmamışsan ondan olabilir ama 100 derece olmadan kapanır ki bilgisayarlar.

100 derece mi gerçekten fazla. Benim eski laptop 95 dereceye çıkmıştı artık açılmıyor yenisini almak zorunda kaldım. Doğru sürdüğünüze emin misiniz?
sorunun neyde olabileceğini bilsem müdahalede bulunucam şimdi termal macun değiştirdim max 92 oluyo
Bakır soğutma borusunu yamulttuysan ya da iyi oturtmamışsan ondan olabilir ama 100 derece olmadan kapanır ki bilgisayarlar.
hocam bakır boruyu nasıl yapultayım her şey düzgün ama ısınıyor ayrıca 100 dereceyi gördüm ben daha önce kapanmadı
Cihaz eski ise ısınma sorunları zamanla yüksek olması da normal. Şuan dereceler normal gözüküyor, eğer daha düşük çalışmasını istiyorsan cihazın işlemcisi Intel ise Undervolt yapılan konular var araştır daha serin çalıştırırsın.
cihazım 3-4 yıllık bi hp laptop.

Bende de 8 yıllık laptop var. Fam temizliğini termal macun temizliğini bende dahil bilgisayarcı da yaptı ama fayda etmedi. Oyunlarda yine 90 dereceleri gördüğü hatta fazla sıcaklıktan dolayı kapandığı bile oluyor. Sanırsam artık bakır boruların içindeki sıvı özelliğini kaybettiği için bu sorunlar ortaya çıkıyor. Eğer piyasadan bakır borusu ile birlikte fan bulabilirsiniz sıfır olarak alıp öyle bir deneyin. Yoksa ilkel bir yöntem ama etkili bir çözüm olarak buz kalıbı alıp koyabilirsiniz. 😊

cihazım 3-4 yıllık bi hp laptop.
Derecelerin bu kadar yüksek olması 4 yıllık sistem için hiç normal değil. Soğutma sisteminde bir sorun olabilir, mümkünse teknik servise yolla.

Eğer teknik servise göndermek istemiyorsan ve Intel işlemcin varsa XTU üzerinden undervolt yapmayı deneyebilirsin. Hangi işlemciye sahip olduğunu da yazmamışsın, onu da eklersen iyi olur.

Geri
Yukarı