C# Yeni başlayan biri için öneriler

zoin

Hectopat
Arkadaşlar selam, yazılıma yavaştan başladım C# eğitimini izliyorum şu an sadece veri tipleri ve yazı yazdırmayı öğrendim.

Hedefim oyun geliştirmek (PC ya da mobil).
Sizce iyi bir başlangıç yaptim mi ve bir öneriniz tavsiyeniz var mıdır? Pazartesiden itibaren 17 yaşıma gireceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam, yazılıma yavaştan başladım C# eğitimini izliyorum şu an sadece veri tipleri ve yazı yazdırmayı öğrendim.

Sizce iyi bir başlangıç yaptim mi ve bir öneriniz tavsiyeniz var mıdır? Pazartesiden itibaren 17 yaşıma gireceğim.

Hesapta 22 burada 17 görmem. :D yani yeni başladığın için gidip elbette Unreal Engine kullan diyemeyiz. Unity ile temel oluşturup ilerleyebilirsin. Tabii sistemin iyiyse Unreal kullanmanda yarar var. Yoksa Allah yardım etsin.

Unity kullanarak güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

C# dersi değil de Unity dersi ogrenmem gerekiyormuş onu öğrendim çünkü fonksiyonlari Unity'de farklı ve Unity oyun alanında olduğu için onu öğrenmem daha mantıklı.

Hesapta 22 burada 17 görmem. :D yani yeni başladığın için gidip elbette Unreal Engine kullan diyemeyiz. Unity ile temel oluşturup ilerleyebilirsin. Tabii sistemin iyiyse Unreal kullanmanda yarar var. Yoksa Allah yardım etsin.

Yani sistem fena değil basit oyunlari yapabileceğimi düşünüyorum R5 5500 RX 570 4 GBli sistem.

C# dersi değil de Unity dersi ogrenmem gerekiyormuş onu öğrendim çünkü fonksiyonlari Unity'de farklı ve Unity oyun alanında olduğu için onu öğrenmem daha mantıklı.

Yani sistem fena değil basit oyunlari yapabileceğimi düşünüyorum R5 5500 RX 570 4 GBli sistem.
Unity'den daha iyi olanları var ama C# ile yapılabilecek en iyi oyunları yapabilirsin. Alternatif olarak Unreal Engine göz at.

Yani sistem fena değil basit oyunlari yapabileceğimi düşünüyorum R5 5500 RX 570 4 gbli sistem.

Unreal kullanabilirsin. Ancak tabii pek performans beklememek lazım.

İlk C#'ta çoğu şeye hakim olmaya çalış ki temiz kodlamayı öğren, kötü kodlamalardan dolayı indie oyunlar 3A oyunlardan daha çok sistem yoruyor. Daha sonra az bir İngilizce bilgin de varsa Unity'de hiç zorlanmadan ilerlersin zaten.

Hocam birde C# öğrenirken not alın ve öğrendiğiniz şeyleri 5 videoda bir bir araya toplayın ve kendiniz onlarla küçük bir proje yapın. Çok katkısı dokunur.

Geri
Yukarı