Yeni başlayan için 3D yazıcı önerisi

gnabry361

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba kendime yeni bir hobi edinemk icin amatör bir yazıcı ariyorum bir fiyat bandın yok sizin atacağınız ürünlerden ürünün parasini çıkarmayı düşünüyorum. Tabii ki ilk ürünüm için cok para vermeyi düşünmüyorum fiyatları ne alemde onu da bilmiyorum. Kaç lira tutar kendi figurlerimi ve dışarıdan gelecek talepleri basabcegim bir makine?

Creality markasını tavsiye ederim. Bende Ender 3 pro var alalı 1-2 sene oldu henüz bir hatayla karşılaşmadım baskı kalitesi de o zamanlar fiyatına göre fazla iyiydi hala baskı kalitesi üst segmentlere yanaşır seviyede. Yedek parçası her yerde var döküman kaynak ne arasan dolu piyasada. Yeri gelir upgrade etmek istersen ona da açık. Başka sorun olursa sorabilirsin.

Creality S1 modellerine bakabilirsin. Ender 3'ün önceki versiyonlarında yapılması gereken neredeyse bütün güncellemeler bu seride yapılmış. Ender 3 pro veya v2 alıp kendin yapmaya kalksan muhtemelen daha pahalıya gelecektir. Ayrıca ilk defa kullanacaksan işin çok zorlaşabilir. Ben başlarda çok zorlanmıştım. Çoğu sorunu da @Siyah Martı sayesinde çözdüm. Sağ olsun çok yardımı dokundu bana.

Ender 3 pro veya v2 gibi yazıcıların çok eksiği var bence. En basitinden tabla yaylarını bile çok dandik koymuşlar. Maliyeti kısabilecekleri her yerden kısmışlar.

Bence yeni başlayanlar için uygun makineler değiller. En azından bence böyle. Diğer arkadaşlar nasıl düşünürler bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı