Yeni başlayan için motosiklet önerisi

ElviraSC

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Herkese merhaba. Birkaç ay içinde motosiklet almayı düşünüyorum. Sürmeyi henüz bilmiyorum. Bu yüzden çok masraflı olmasını istemiyorum. Motor piyasası hakkında az çok bilgi sahibiyim. Fakat bilir kişilere danışmak isterim.

Yeni başlayan birine hangi motorları önerirsiniz? Motosiklet alırken nelere dikkat etmeliyim?

125 CC'lik bir motor almayı düşünüyorum. Aklımda birkaç motor var ama henüz emin değilim. Bir de kazıklanmak istemiyorum açıkçası. :)

Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba. Birkaç ay içinde motosiklet almayı düşünüyorum. Sürmeyi henüz bilmiyorum. Bu yüzden çok masraflı olmasını istemiyorum. Motor piyasası hakkında az çok bilgi sahibiyim. Fakat bilir kişilere danışmak isterim.

Yeni başlayan birine hangi motorları önerirsiniz? Motosiklet alırken nelere dikkat etmeliyim?

125 CC'lik bir motor almayı düşünüyorum. Aklımda birkaç motor var ama henüz emin değilim. Bir de kazıklanmak istemiyorum açıkçası. :)

Önerilerinizi bekliyorum.
Bütçe?

100k civarı.

Yamaha, honda, ktm vs. düşündüğüm için o da.

Suzuki adres veya Honda dio.
Scooter istemiyorum...

Honda Dio en iyi tercih, ilerde satmak istersen çok hızlı ve zararsız satarsın.
Bu konuya cevap verirsiniz umarım diye bekliyordum açıkçası. Scooter istemiyorum.

Gerçi çıkacak yasayla b ehliyete 125 cc motosiklete izin verilir mi yoksa tek scooter mı olur onu da bilemiyorum. Motor ehliyetim yok yani.

Duke 125
CBR 125
Mt 125
YZF R125
GSX R125
Bunlar 125CC de en iyilerden bakabilirsiniz.

CBR 125 öneririm hem iyi hem çok masraflı olmaz.

100k civarı.

Yamaha, Honda, KTM vs. düşündüğüm için o da.

Scooter istemiyorum...

Bu konuya cevap verirsiniz umarım diye bekliyordum açıkçası. Scooter istemiyorum.

Gerçi çıkacak yasayla b ehliyete 125 CC motosiklete izin verilir mi yoksa tek scooter mı olur onu da bilemiyorum. Motor ehliyetim yok yani.

B ehliyetle motosiklet süremezsiniz motor ehliyeti alın hocam.

Scooter istemiyorsan ve ilk motorun olacağı için Honda CB 125e önerimdir.

Yok güzel bir şey olsun dersen Honda CB125R güzel tercih olur. Duke 125 almanı önermem.

Yasa çıkacak diye biliyorum
Ben çıkacağına imkan vermiyorum bilen bilmeyen herkes 125cc süremeye çalışacak, çok ciddi kazalara sebebiyet verecektir.

Geri
Yukarı