Yeni başlayan için motosiklet önerisi

CB125R genelde sakin kullanıcısı olur temiz kullanırlar, zaten herhangi bir sorunu olmayan motor.

Alırken balatalarına bak, lastikleri bitmiş mi ona bak, sağında solunda çizik düşme belirtisi var mı bak.

Burdan sonrası tecrübe gerektirir, motorun sesine gidişine duruşuna, vites geçişlerine bakıp alırsın.

CB125R genelde sakin kullanıcısı olur temiz kullanırlar, zaten herhangi bir sorunu olmayan motor.

Alırken balatalarına bak, lastikleri bitmiş mi ona bak, sağında solunda çizik düşme belirtisi var mı bak.

Burdan sonrası tecrübe gerektirir, motorun sesine gidişine duruşuna, vites geçişlerine bakıp alırsın.
Dediklerinizi dikkate alacağım. Çok teşekkür ederim.

Her ne kadar bu konularda bilgili de olsam motoru görmeden alınır ya da alınmaz demem zor, alacağın yerde ekspertize sorabilirsin.

Bir de tekrar ediyorum yanında bilgili bilgisiz fark etmez biri olsun tek başına almaya gitme.

Çok teşekkür ederim.
Rica ederim.

Her ne kadar bu konularda bilgili de olsam motoru görmeden alınır ya da alınmaz demem zor, alacağın yerde ekspertize sorabilirsin.

Bir de tekrar ediyorum yanında bilgili bilgisiz fark etmez biri olsun tek başına almaya gitme.

Rica ederim.
Alınır alınmaz demeniz için değil tabi ki ama en azından bilgilere dayanarak ne gibi bir yol izlenir diye demiştim... Haklısınız tabi.

Yanımda abimi götürürüm artık, anlıyorum. :)

Teşekkür ederim tüm bilgiler ve düşünceniz için tekrardan.

Alınır alınmaz demeniz için değil tabi ki ama en azından bilgilere dayanarak ne gibi bir yol izlenir diye demiştim... Haklısınız tabi.

Yanımda abimi götürürüm artık, anlıyorum. :)

Teşekkür ederim tüm bilgiler ve düşünceniz için tekrardan.
Hala en büyük sorun ehliyet.
Kanun çıkmayacak!
Ehliyet şart.

Herhangi bir kontrolde yakalanirsaniz;
Mevcut ehliyet varsa 4.064₺
Hic ehliyet yoksa 8.190₺

Motordan önce Ehliyet sorununu halledin.
1 yılda ehliyet 2.500₺ den 10.000₺ oldu.....
Şimdi motoru alayim ehliyet sonra hallederim derseniz ve yolda polis durdursa geçmiş olsun 4.064₺ tl.

Hala en büyük sorun ehliyet.
Kanun çıkmayacak!
Ehliyet şart.

Herhangi bir kontrolde yakalanirsaniz;
Mevcut ehliyet varsa 4.064₺
Hic ehliyet yoksa 8.190₺

Motordan önce Ehliyet sorununu halledin.
1 yılda ehliyet 2.500₺ den 10.000₺ oldu.....
Şimdi motoru alayim ehliyet sonra hallederim derseniz ve yolda polis durdursa geçmiş olsun 4.064₺ tl.
Kanun çıkar diye bekliyordum fakat evet çıkmaz gibi, en azından şu an. O yüzden mecbur alacağım zaten. Ehliyetsiz motor kullanma riskine girmem. Ehliyetler ne kadar ateş pahası olsa da...

Fakat A1 mi almalıyım yoksa A2'yi alabilir miyim yani motor sınavından geçebilir miyim hiç bilmeden ne verirler cc olarak emin olamadığım için bir süre onu araştıracağım. Ehliyet sonrası motor bakılır artık gidişat budur zaten.

Teşekkür ederim bilgi ve uyarı için.

Geri
Yukarı