Yeni başlayanlar için AV programı öneri rehberi

• Konuyu başlatan Noch
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 0
  • Görüntüleme 163

Noch

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Güvenlik bölümü altında sıklıkla AV programı önerisi istenmekte, ben de kendimce sizlere önerebileceğim programları içeren rehber tadında bir konu açmak istedim.

Ücretsiz sunulan tarama programı önerileri:
*Programın üstüne tıklayarak indirme adresine gidebilirsiniz.

İlk olarak, birkaç terimi açmak gerekiyor diye düşünüyorum ki karışıklığın önüne geçebilelim.
Birinci terimimiz "Second opinion" bu programlar sadece tarama maksatlı kullanılan programlardır, mevcut gerçek zamanlı koruma sağlayan AV programınıza ek olarak kendiniz bu programları tarama için kullanabilirsiniz. Dilerseniz sadece bir tanesini, bir kaçını yahut hepsini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
Second opinion tarama programları için önerilerimi sizler için listeleyelim: Denemek istediğiniz programın üstüne tıklayarak, indirme adresine gidebilirsiniz.

-Norton Power Eraser
-Malwarebytes Free Virus Scanner
-
Emsisoft Emergency Kit
-Sophos Scand & Clean
-Eset Online Scanner
-Kaspersky Virus Removal Tool

İkinci terimimiz ise "Real-Time Protection" Türkçesi gerçek zamanlı korumadır, AV programlarının alameti farikasıdır. Tarama maksatlı olan programlardan ayıran temel özellik budur. Önemli nokta ise, gerçek zamanlı koruma sağlaması için sadece bir adet program seçmelisiniz, örnek olması bakımından hem A ürününü hem B ürününü aynı anda kullanır iseniz programlar dengeli çalışmayabilir ve bilgisayarınız performans olarak ağırlaşabilir. Bu noktayı aydınlattığımıza göre, gelelim öneri kısmına. Öneriler iki ayrı başlık altında olacaktır, ücretli ve ücretsiz AV programları şeklinde.

Ücretsiz sunulan AV programı olarak öneriler

Ücretsiz olarak sunulan, önerebileceğim AV programları: Esasında, oldukça popüler olan AV programlarının ücretsiz sürümleridir, ücret ödemek istemeden koruma sağlamak istiyor iseniz bu programlardan bir tanesini deneyebilirsiniz.

Bitdefender: Programı daha yakından tanımak ister iseniz öneri videoyu inceleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kaspersky: Programı daha yakından tanımak ister iseniz öneri videoyu inceleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Avira: Programı daha yakından tanımak ister iseniz öneri videoyu inceleyebilirsiniz.

Gelelim, ücretli AV programı olarak öneriler kısmına
*Ürünlerin resmi satış sitesine gitmek için isimlerinin üzerine tıklamanız yeterlidir.

Bitdefender: Programı daha yakından tanımak ister iseniz, AV-Comparatives sonuçları ile öneri videoyu inceleyebilirsiniz.
*BitDefender AV-Comparatives sonuçlarını incelemek için:

Kaspersky: Programı daha yakından tanımak ister iseniz, AV-Comparatives sonuçları ile öneri videoyu inceleyebilirsiniz.
*Kaspersky AV-Comparatives sonuçlarını incelemek için:

Norton Av Plus: Programı daha yakından tanımak ister iseniz, AV-Comparatives sonuçları ile öneri videoyu inceleyebilirsiniz.
*Norton AV-Comparatives sonuçlarını incelemek için:

Eset: Programı daha yakından tanımak ister iseniz, AV-Comparatives sonuçları ile öneri videoyu inceleyebilirsiniz.
*ESET AV-Comparatives sonuçlarını incelemek için:

Ana konuyu düzenleme hakkım bittiği için ek yapmak istediğim yazımları konu altında paylaşıyorum. Zaman ile yeni testler yayınlandığında yahut yoruma değer gelişmeler olduğunda konuyu güncel tutmaya çalışacağım.

Kaspersky ile Bitdefender Ücretli sürümleri için kişisel yorumum:

Kaspersky, Kaynak tüketimi çok hafif olan, bilgisayarın performansına etkisi hafif bir yazılımdır; AV-Comparatives performans testlerinde en iyi sonucu alan çözümlerden bir tanesidir. Kullanıcı arayüzü ise kolay anlaşılır ancak bir miktar alışma süreci isteyebilir. İlave özellikleri uygulamayı daha kullanışlı yapıyor, gündelik hayat noktasında kolaylık sağlıyor. Kötü amaçlı yazılım testlerinde başarısı oldukça yüksek bir çözümdür.

Bitdefender, defalarca kullandığım ve kullanıcı deneyimi olarak oldukça memnun kaldığım bir ürün. Bilgisayarın performansına etkisi AV-Comparatives verilerinde geçerli not almıştır. Kaynak tüketimi noktasında son yıllarda gelişim göstermiştir ancak yine de ram tüketimi nispeten yüksek sayılabilir. Uygulama arayüzü oldukça sade bir şekilde karşımıza çıkmaktadır, kullanımında hiç bir zorluk yaşamadım. Total Security sürümü ile gelen ilave özelliklerini oldukça kullanışlı buluyor ve gündelik hayatımda yararlanıyor idim. Kötü amaçlı yazılım testlerinde başarısı oldukça yüksek bir çözümdür.

Mobil kullanıcılar için, güvenlik programı önerilerim

Kişisel olarak kullanıp deneyimlediğim, mobil için kullanılabilecek bazı programları önerebilirim: Ben aslında gerçek zamanlı koruma olarak kullanmıyorum, sadece tarama yapmak için kullanıyorum sonrasında uygulamayı durduruyorum sistemde.

Önerilere gelecek olur isem. Hatırlatma olarak, bazı programlar ilave özellikler için uygulama içi satın alma barındırabilir.

Ücretsiz olarak kullanılabilecek güvenlik programları: Sıralama önemsizdir.
-Bitdefender: Bitdefender Antivirus - Google Play'de Uygulamalar

-Kaspersky: Kaspersky: VPN & Security - Google Play'de Uygulamalar

-Avira: Avira Security Antivirus & VPN - Google Play'de Uygulamalar

-Malwarebytes: Malwarebytes Mobile Security - Google Play'de Uygulamalar

-Sophos İntercept X for Mobile : Sophos Intercept X for Mobile - Google Play'de Uygulamalar

Son düzenleme:

Geri
Yukarı