Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar Önerisi

KalaDram23

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir elektro gitar almak istiyorum bütçem 500 TL (belki arttırabilirim biraz daha)metal ve rock çalmak istiyorum bide pedal ve amfi gerekiyormuş bunun için önerileriniz nelerdir?

500 TL ye alınan bir gitar ile metal tonlarına ulaşman oldukça zor. Amfi konusunda ise hem gitar hem amfi 500 TL ye olmuyor:( Sadece gitar için önerim biraz daha bütçeni arttırıp Epiphone Les Paul Special 2 alman.

500 TL ye alınan bir gitar ile metal tonlarına ulaşman oldukça zor. Amfi konusunda ise hem gitar hem amfi 500 TL ye olmuyor:( Sadece gitar için önerim biraz daha bütçeni arttırıp Epiphone Les Paul Special 2 alman.
Amfi yerine bilgisayarı bir süre kullanıp sonradan amfi almayı düşünüyorum ama bilgisayardan güzel olmaz derseniz bütçeyi yaklaşık 200 tl kadar arttırabilirim,ben Epiphone'u gördüm güzel ve kaliteli bir gitarmış ama ben her gördüğümde şekli çalma isteği uyandıracak bir gitar istiyorum Cort X2 gibi,Cort'u tercih etmeli miyim yoksa daha iyi ses çıkarıyorsa Epiphone'a bakmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Amfi yerine bilgisayarı bir süre kullanıp sonradan amfi almayı düşünüyorum ama bilgisayardan güzel olmaz derseniz bütçeyi yaklaşık 200 tl kadar arttırabilirim,ben Epiphone'u gördüm güzel ve kaliteli bir gitarmış ama ben her gördüğümde şekli çalma isteği uyandıracak bir gitar istiyorum Cort X2 gibi, Cort'u tercih etmeli miyim yoksa daha iyi ses çıkarıyorsa Epiphone'a bakmalı mıyım?

Dediğiniz gibi zaten başlangıçta tarz olmaz. Şekil olarak Epiphone yi sevmediyseniz size Guns N Roses dinlemenizi öneririm:D Şu klipte de aynı kasa tipindeki gitar kullanılmış mesela. Ortasında bir yerinde solo var tamamını dinle sen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şekil değil ton daha önemli emin ol. Bu arada amfi için eğer arttırabilirsen amfi değil 200 TL ye ses kartı al ve jack küçültücü ile ses kartına gitarı bağla. Ardından Guitar Rig ile çal. Yalnız Guitar Rig paralı bir uygulama onu söyleyeyim. Çok pahalı değildir diye düşünüyorum bakmadım. Ama en iyi amfi modellemesi yapan program bu. Ama içinize sinmesi lazım gitarın. Bir dükkana gidin görün. Mesela Gibson SG ler fotoğraflarda kötü dururlar ancak videolarda çok iyi görünürler.

Bu arada Epiphone Les Paul Special 2 incelemesi için:

Gitar Teknikleri / Elektro Gitar Tanıtım Videoları / Epiphone Les Paul Special II Tanıtımı / Epiphone firmasının uygun fiyatlı gitarlarından Les Paul Special II / gitarteknikleri.com

Dediğiniz gibi zaten başlangıçta tarz olmaz. Şekil olarak Epiphone yi sevmediyseniz size Guns N Roses dinlemenizi öneririm:D Şu klipte de aynı kasa tipindeki gitar kullanılmış mesela. Ortasında bir yerinde solo var tamamını dinle sen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şekil değil ton daha önemli emin ol. Bu arada amfi için eğer arttırabilirsen amfi değil 200 TL ye ses kartı al ve jack küçültücü ile ses kartına gitarı bağla. Ardından Guitar Rig ile çal. Yalnız Guitar Rig paralı bir uygulama onu söyleyeyim. Çok pahalı değildir diye düşünüyorum bakmadım. Ama en iyi amfi modellemesi yapan program bu. Ama içinize sinmesi lazım gitarın. Bir dükkana gidin görün. Mesela Gibson SG ler fotoğraflarda kötü dururlar ancak videolarda çok iyi görünürler.

Bu arada Epiphone Les Paul Special 2 incelemesi için:

Gitar Teknikleri / Elektro Gitar Tanıtım Videoları / Epiphone Les Paul Special II Tanıtımı / Epiphone firmasının uygun fiyatlı gitarlarından Les Paul Special II / gitarteknikleri.com
Dediğiniz gibi ton önemli ancak ben şekil görünüm konusunda çok takıntılıyımdır:D aynı fiyatlarda aynı kaliteyi verebilen bir gitar varsa onu alayım ve ömrünün de uzun olması gerekiyor.Ibanez Ijrg200U-Bk Elektro Gitar Seti Fiyatı - Taksit Seçenekleri bu gitar nasıl(sadece gitar)?

10 yıldan fazla oldu elektro gitar çalıyorum. Ibanez, Fender, Squier, LTD vs. bir çok gitar kullandım. Çok ucuz Ibanezleri tercih etmeyin. 2. el bir LTD MH 50 bulabilirsiniz 500TL gibi bir fiyata. Japon Ibanez'im var 1570 prestige serisi ama LTD MH50 kadar rahat edemiyorum Ibanez'de. LTD'ye 2. el diye kötü gözle de bakmayın. Yıpratması zor bir gitardır. Pedal olarak Digitech RP 55 işini fazlasıyla görür. Tonları iyidir. Bu pedalı alırsan Amfiye ihtiyacın yok müzik setine ya da herhangi bir ses sistemine bağlayıp kullanabilirsin içinde kabin modellemeleri olduğu için neye taksan amfi oluyor.

10 yıldan fazla oldu elektro gitar çalıyorum. Ibanez, Fender, Squier, LTD vs. bir çok gitar kullandım. Çok ucuz Ibanezleri tercih etmeyin. 2. el bir LTD MH 50 bulabilirsiniz 500TL gibi bir fiyata. Japon Ibanez'im var 1570 prestige serisi ama LTD MH50 kadar rahat edemiyorum Ibanez'de. LTD'ye 2. el diye kötü gözle de bakmayın. Yıpratması zor bir gitardır. Pedal olarak Digitech RP 55 işini fazlasıyla görür. Tonları iyidir. Bu pedalı alırsan Amfiye ihtiyacın yok müzik setine ya da herhangi bir ses sistemine bağlayıp kullanabilirsin içinde kabin modellemeleri olduğu için neye taksan amfi oluyor.

Rahatlık dışında söylediklerinize katılıyorum. Çünkü rahatlık göreceli bir kavramdır ancak dediğiniz gibi LTD ler iyidir. İbanezler başlangıçta iyi olmuyor. Bunun bir sebebi kannımca genelde 3 tane manyetik kullanılmasıdır. Çünkü manyetiğe aırılan bütçe 3 e bölünür. Zaten başlangıç seviyesi İbanez lerin manyetikleri kötüdür bunu bir çok kişi söyle. Ancak bence manyetik takviyesi ile iyi bir gitar olabilir.

Ancak bence manyetik takviyesi ile iyi bir gitar olabilir.
Gio RG serisini de denedim köprü sistemi ve sapı çok kaliteli değildi. Hatta bir süre JEM555 kullandım onun bile köprü sistemi çok iyi değildi ama sanırım bu modelde kronik bir sorun bu. Çok kişiden duydum bu şikayeti. Giriş seviyesi Ibanez almak yerine LTD seçimi hatta Cort bile daha iyi olacaktır. LTD stok manyetikleri gayet iyi mesela. Rahatlık konusu dediğiniz gibi kişisel bir olay. Deneyip almak önemli o açıdan.

Gio RG serisini de denedim köprü sistemi ve sapı çok kaliteli değildi. Hatta bir süre JEM555 kullandım onun bile köprü sistemi çok iyi değildi ama sanırım bu modelde kronik bir sorun bu. Çok kişiden duydum bu şikayeti. Giriş seviyesi Ibanez almak yerine LTD seçimi hatta Cort bile daha iyi olacaktır. LTD stok manyetikleri gayet iyi mesela. Rahatlık konusu dediğiniz gibi kişisel bir olay. Deneyip almak önemli o açıdan.

Bencede. Mesela metal için İbanez yerine Cort X6 tercih ederim. LTD de sert tonlarda başarılı. Mesela benim gitara ayırdığım bütçe 1100 TL civarı. Epiphone Les Paul düşünüyorum bir yandan da 4 kilo ağırlığının olmasını... Benim de size bir sorum olacak. Benim elimde iki tane çok büyük hoparlörden oluşan ses sistemi var. Baya da kaliteli hani. Acaba ona prosesör ( Line 6 Pocket Pod 6 ) mi bağlasam yoksa amfi ( Blackstar İD Core 10 ) mu alsam diye düşünüyorum hani:)

Benim elimde iki tane çok büyük hoparlörden oluşan ses sistemi var. Baya da kaliteli hani. Acaba ona prosesör ( Line 6 Pocket Pod 6 ) mi bağlasam yoksa amfi ( Blackstar İD Core 10 ) mu alsam?
Ben şu an eski Arçelik marka bir müzik setini kabin olarak kullanıyorum. Zoom G5 prosesörü mikrofon girişine bağlıyorum ve amfi kadar kaliteli ton alabiliyorum. Pedal olarak amfi modellemesi olan bir ürün tercih edince sesi nereden aldığınızın önemi kalmıyor desem yeridir. Bazen sadece kulaklık bağladığım bile oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı