Yeni Başlayanlar İçin Elektro Gitar Önerisi

(Bu benim yeni hesabım konuyu açtığım hesaba ulaşamadım.)Bu konu hakkında biraz daha araştırma yaptım ve benim elektro gitar ve ses kartı alıp bilgisayardan çalmamın daha iyi olacağını düşündüm, Cort gitarların seslerine internetten baktım ve pek sevemedim, belkide Epiphone g400 pro dan sonra kulağıma sesi değişik geldi, ama doların düşmesini bekleyip o sürede de hem bütçeyi arttırıp hem klasik gitar öğrenmeye karar verdim. Tavsiyeleriniz ve yardımlarınızı için teşekkürler.

Son düzenleme:
Hem hafif hem sert tonlar için ibanez grg170 öneririm klavyeside mükemmel rahattır. Sıfır fiyatı bütçeni aşıyor fakat gitardan gerçekten anlayan bir arkadaşın yada hocan varsa onunla birlikte 2. el bir gitar alabilirsin. Sahibinden.com da 500 tl civarında. Amfi olarakta roland micro cube tavsiye ederim. Bu ikili seni uzun süre götürecek pedal vs. aratmayacaktır. Küçük bir hatırlatma, kötü bir gitar seni müzikten ve öğrenme hevesinden soğutur.

Ben şu an eski Arçelik marka bir müzik setini kabin olarak kullanıyorum. Zoom G5 prosesörü mikrofon girişine bağlıyorum ve amfi kadar kaliteli ton alabiliyorum. Pedal olarak amfi modellemesi olan bir ürün tercih edince sesi nereden aldığınızın önemi kalmıyor desem yeridir. Bazen sadece kulaklık bağladığım bile oluyor.

Sizinle Discord veya Benzeri Bir Program İle İletişime Geçme Şansım Olabilirmi ?

arkadaşlar bende elektro gitar almak istiyorum. bas gitar ve elektro gitar arasındaki fark ne? ben metallica,iron maiden falan çalmak istiyorum nasıl bir şey almamı önerirsiniz? şuan bütçem 1000tl

Arkadaşlar ben de elektro gitar almak istiyorum. Bas gitar ve elektro gitar arasındaki fark ne? Ben Metallica, Iron Maiden falan çalmak istiyorum nasıl bir şey almamı önerirsiniz? Şu an bütçem 1000TL
Elektro gitar genelde distortion özelliği ile kullanılan ön plan enstrumandır. Bas gitar ise altyapıyı tamamlar. Yer yer bas gitarın solo olarak yer aldığını görebilirsin. Mesela Iron Maiden - Sign of the Cross parçası bas gitar introsu ile başlar. Bu durum nadiren olur. Genelde solo ve ön plandaki melodiyi elektro gitar çalar. Bas gitar standart 4 telli olur 5 ya da 6 telli olanları da vardır. Standart bir elektro gitardaki üst 4 tel bas gitardaki tellerle aynıdır diyebiliriz. 2. el LTD MH-50 işini fazlasıyla görür. Yıllarca kullandığım bir gitar. Hem ergonomik açıdan hem de çalım rahatlığı çok iyidir. Ibanez 170DX var ama köprüsü Floyd Rose değil. Biraz daha bütçeyi yükseltebilirseniz Japon üretim Jackson gitarlar var. Ömürlük kullanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı