Yeni bilgisayar gerekli mi?

İmzandaki sistemini diyorsan ondaki zaten bir işe yaramaz.
Samsung 840 evo öneririm hatta bulabilirsen 850 evo önerimdir.

Samsung 120Gb 840 Evo Sata 3.0 (Okuma 540Mb / Yazma 410Mb) Ssd - Vatan Bilgisayar bu mudur?

Hocam ssd[Solid state disk] Harddisk kullanımında birazdaha performans olması için yardımcı etkendir,iyi bir video kalitesi istiyorsan ilk önce modeminde yenilik yapmalısın kotasız sistem bildiğin üzre,sonra ekran kartı en büyük etkendir anladığım kadarıyla fazla oyun oynayan biri değilsin ama video izlemek için 100 hz'den büyük bir monitör kullanmanı öneririm veya bit sayısı yüksek olan bir ekran kartı öneririm.
Örnek istersen : Orta fiyatlı gayet sağlam bir ekran kartı bu Asus R9 270 Directcu 2 2Gb Gddr5 256Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar saygılar :)

Modem yeni ve son seri bir şey. İnternetim fiber 24 mbits. İnternet bağlantısı açısında sorun yaşamıyorum. Bu arada işlemcim İntel ama AMD ekran kartı bu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung 120Gb 840 Evo Sata 3.0 (Okuma 540Mb / Yazma 410Mb) Ssd - Vatan Bilgisayar bu mudur?

Modem yeni ve son seri bir şey,internetim fiber 24 mbits internet bağlantısı açısında sorun yaşamıyorum.Bu arada işlemcim intel amd anakartı bu?

Bilmiyor olabilirim ancak 2 hafta önce bir R7 240 aldım ve anakartla uyumsuz çıktığı için değiştirmek zorunda kaldım çok zahmetli bir iş oldu. Bu yüzden bence anakartının chipsetini kontrol edip ona göre almalısın ekran kartını. Buraya konu açmasam sorunun kaynağını bile anlamayacaktım adminler sağolsun yetişip yardım ettiler. @Silinen üye yardım edebilir diye düşünüyorum en bilgililerden biri o buradaki

Senin yerinde olsaydım ve eğer seneye toplamaya karar verseydim, kesinlikle beklerdim. Broadwell işlemciler fena değil fakat asıl yenilik Skylake ile gelecek. Soket standardı değişecek bu işlemcilerle. Ben şahsen bir sene daha bekleyemeyeceğim. Planlarım olduğundan dolayı Mayıs - Temmuz gibi toplayacağım. Sen bence 1 sene daha para biriktir ve bekle. Bana sorarsan en mantıklı ve doğru hareket bu olur.

Senin yerinde olsaydım ve eğer seneye toplamaya karar verseydim, kesinlikle beklerdim. Broadwell işlemciler fena değil fakat asıl yenilik Skylake ile gelecek. Soket standardı değişecek bu işlemcilerle. Ben şahsen bir sene daha bekleyemeyeceğim. Planlarım olduğundan dolayı Mayıs - Temmuz gibi toplayacağım. Sen bence 1 sene daha para biriktir ve bekle. Bana sorarsan en mantıklı ve doğru hareket bu olur.

Aslında şunlara dayanamıyorum ama Core i7 4790K Soket 1150 4.4GHz 8MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar MSI GTX980 GAMING GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar X99S GAMING 7 Intel X99 Soket 2011 DDR4 Anakart - Vatan Bilgisayar ...... zor tutuyorum kendimi yav

Dayan dayan. Zaten yaz tatiline kadar zaman hızlı geçicek. Yaz'ı biliyoruz zaten gözü açıp kapayıncaya kadar bitiyor. 3-4 ay daha sonra, merhaba Skylake, merhaba yeni anakartlar, merhaba ucuz DDR4 Ram'ler, SSD'ler. :)

Dayan dayan. Zaten yaz tatiline kadar zaman hızlı geçicek. Yaz'ı biliyoruz zaten gözü açıp kapayıncaya kadar bitiyor. 3-4 ay daha sonra, merhaba Skylake, merhaba yeni anakartlar, merhaba ucuz DDR4 Ram'ler, SSD'ler. :)

SSD aldım dayanamadım,bilgisayar az biraz topladı kendini 240 gb corsair aldım okuma yazma hızı dehşet.Ekran kartı alsam acaba bu anakarta takabilir miyim?Taksam bile darboğaz olur gibi geliyor bana ama bilemedim

Edit:Ekran kartımı ocladım biraz,gerçi anca ihtiyara baston vermek gibi oldu,kendi belini doğrultabiliyor daha rahatız artık :) oynadığım ufak tefek oyunlarda nadir de olsa kasma vardı şimdi daha iyi durumdayız yaşlı dostumla :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı