Yeni Bilgisayar Masası

Arkadaşlar, ne zamandır Ikea masa alacağım falan diyordum, en son tanıdığımız mobilyacıya MDF kaliteli masa yaptırdim. Fiyatını bilmiyorum maalesef. 150x75 ebatlarında, yükseklik 75-76 cm olması lazım. Zaten standart. O zaman buyurun masaya geçelim, iyi geceler. Detaylı paylaştım ☺️

IMG_20201030_014911.jpg

IMG_20201030_014900.jpg

IMG_20201030_014847.jpg

IMG_20201029_235006.jpg

IMG_20201029_235010.jpg

IMG_20201029_004218.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence bir bilgisayar masasında monitörden ve sadece karanlıkta harfleri görebilecek kadar klavye ışığından başka ışık kaynağı olmamalı.

Resim bana ait değil. Üzerinden örnek göstermek için internetten buldum.

Şu resimde yukarıdaki mor ve yeşil ışıklar ile kasa içi aydınlatması kapalı olsun. Klavye ise karanlıkta harfler okunacak kadar kırmızı bir renkte olsun. Benim için bu idealdir. Tabi ki zevkler farklı olabilir. Ben bu anlattığım şekilde kullanıyorum.
32t41sff1fz21.jpg

Hayırlı olsun, ledler gözünüzü alıyor mu ? Bence biraz daha loş olsa daha iyi olur. Odaklanmada sıkıntı oluşturabilir.
Hayır çünkü duvara yansıyor hatta flash modunda kullanıyorum yavaş şekilde renk geçişi sağlıyor.
Hocam kusura bakmayın ama kör oldum.
Görünüşe önem veriyorum benim için sıkıntı yok🙂
LED’ler fotoğrafta öyle gözükebilir. Bende de öyle gözüküyor ama RGB moduna alıyorum yavaştan değişiyor sürekli göz yorma veya odaklanma problemi yaratmıyor. Benim ki gibi kumandalıysa azaltıp, yükseltme seçeneğide var.
Aynen öyle hocam resimde biraz daha sıkıntı oluyor.
Herkese bu sözüm geçerli. LED fotoğrafta biraz daha kötü çıkmış gelip görseniz duvara yansıması acayip iyi. Onun dışında insanların kişisel görüşü daha önemli kimisi ışık düşmanı kimisi pavyonsever. Bunu unutmayın zevkler ve renkler tartışılmaz. 🙂 İyi geceler.

Bence bir bilgisayar masasında monitörden ve sadece karanlıkta harfleri görebilecek kadar klavye ışığından başka ışık kaynağı olmamalı.

Şu resimde yukarıdaki mor ve yeşil ışıklar ile kasa içi aydınlatması kapalı olsun. Klavye ise karanlıkta harfler okunacak kadar kırmızı bir renkte olsun. Benim için bu idealdir. Tabi ki zevkler farklı olabilir. Ben bu anlattığım şekilde kullanıyorum.
Eki Görüntüle 719828
Aydınlatma LED ampulle mi sağlanmış ? Siz de böyle kullandığınızı belirtmişsiniz siz ne kullanıyorsunuz hocam ?

Aydınlatma LED ampulle mi sağlanmış ? Siz de böyle kullandığınızı belirtmişsiniz siz ne kullanıyorsunuz hocam ?
Ben anlattığım tarifte kullanıyorum resimdeki gibi değil :D Ama RGB LED ampül kullanılmış resimde sanırsam.
Bu arada fotoğrafta attım zıpzıp kafa var sizce fanı etkiler mi? Kasaya zarar verir mi?
Kasada sağlam duruyorsa bir zararı olmaz. Belki ekran kartına ile hava girişinin arasında ise bir miktar hava alınımı engeller.

Benim kullandığım setup bu şekilde. Taze taze çektim resmi :D Bilgisayar masasında üzerinde minimum ışık kaynağı üzerine :D

P_20201030_040637.jpg

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 719828

Gayet ideal tam oyun oynamalım. Bu şekilde doğrudan bir ışık kaynağından değil de duvardan vs. yansıtmalı aydınlatmaların daha sağlıklı olduğunu duymuştum.

Geri
Yukarı