Sinerji Bilgisayar bilgisayar toplama deneyimim

Merhaba. Bunu paylaşmakta ki amacım, başta benimde kafamda olduğu gibi birçok insanın kafasında sinerji bilgisayar için soru işareti olması. Öncelikle 16 Ocak perşembe günü saat 16.30DA siparişimi verdim. 17SI sabahı sinerji tarafından arandım ve XPG marka 2x8 3000MHz CL16 RAM'in stoklarında bulunmadığını, siparişi hızlandırmak içinse kingtonun HyperX 2x8 3000MHz CL15 RAM'ini takmayı önerdiler. Arada çıkan 100 lira fiyat farkını ise istemediler. Ürünüm pazartesi günü montaj sürecine girdi. Salı günü akşam 17.32DE kargoya verildi. Çarşamba sabah 11.30DA sistem adresime ulaştı. Paketlemeden çok korkuyordum. Mükemmel şekilde paketlenmişti, her şey korunaklıydı ve tüm kutlarım eksiksiz olarak geldi. Burada bir tavsiye vermek istiyorum, ekran kartını demonte olarak göndermelerini isteyin. Benim ekran kartım demonte değildi, plastik kelepçe ile sallanmaması için kelepçelenmişti. Ne kadar sallanmasa bile bence demonte olarak gelmesi daha güvenli. Kablolama çok iyi yapılmış. Daha önceki sistemimi Vatan'dan toplamıştım ve iğrenç bir Kablolama ile gelmişti. Bilgisayarımı kurdum testlerini yaptım ve herhangi bir sorunu yok. Bu süreçte ilgi ve alakaları gayet iyiydi. Yani ben gayet memnun kaldım. Merak eden olursa diye bilgisayarımın özellikleri ve fiyatı.

AMD Ryzen 5 3600 işlemci
GİGABYTE B450M S2H ANAKART
GİGABYTE Radeon RX5700XT Gaming OC 8G 256 Bit ekran kartı
Kingston 16 GB (2x8) 3000MHz CL15 RAM
XPG 512 GB M.2 SSD
Ranker cygnus kasa
Sharkoon 650W 80 Plus güç kaynağı
AOC 24 inç 144 Hz C24g1 monitör

Toplam Fiyat: 7531,30 Türk lirası

Ben de o ekran kartını mı alsam RTX 2060 Süper mi diye düşünüyodum, çok sorun yaşayanlar gördügüm için RTX aldım.
Sizle aynı fiyata geldi nerdeyse genel olarak memnunum ama bunda da sıcaklık 80 derecelere çıkıyor tek sorunu bu.
(Ben de Sinerjiden hazır sistem aldım)
(Şansıma güvenemedim :D Ben alsam kesin Yok Watmann yok boot bisürü sorun çıkardı)
Benim de Ekran kartı 80 dereceye çıkıyor çok zorlarsam, normal yani bir sıkıntı yok.

Ben de o ekran kartını mı alsam RTX 2060 Süper mi diye düşünüyodum, çok sorun yaşayanlar gördügüm için RTX aldım.
Sizle aynı fiyata geldi nerdeyse genel olarak memnunum ama bunda da sıcaklık 80 derecelere çıkıyor tek sorunu bu.
(Ben de Sinerjiden hazır sistem aldım)
(Şansıma güvenemedim :D Ben alsam kesin Yok Watmann yok boot bisürü sorun çıkardı)

Hocam selamlar bende sinerjiden bilgisayar almayı düşünüyorum acaba hangi hazır sistemi aldınız memnunmusunuz?

Merhaba. Bunu paylaşmakta ki amacım, başta benimde kafamda olduğu gibi birçok insanın kafasında sinerji bilgisayar için soru işareti olması. Öncelikle 16 Ocak perşembe günü saat 16.30DA siparişimi verdim. 17SI sabahı sinerji tarafından arandım ve XPG marka 2x8 3000MHz CL16 RAM'in stoklarında bulunmadığını, siparişi hızlandırmak içinse kingtonun HyperX 2x8 3000MHz CL15 RAM'ini takmayı önerdiler. Arada çıkan 100 lira fiyat farkını ise istemediler. Ürünüm pazartesi günü montaj sürecine girdi. Salı günü akşam 17.32DE kargoya verildi. Çarşamba sabah 11.30DA sistem adresime ulaştı. Paketlemeden çok korkuyordum. Mükemmel şekilde paketlenmişti, her şey korunaklıydı ve tüm kutlarım eksiksiz olarak geldi. Burada bir tavsiye vermek istiyorum, ekran kartını demonte olarak göndermelerini isteyin. Benim ekran kartım demonte değildi, plastik kelepçe ile sallanmaması için kelepçelenmişti. Ne kadar sallanmasa bile bence demonte olarak gelmesi daha güvenli. Kablolama çok iyi yapılmış. Daha önceki sistemimi Vatan'dan toplamıştım ve iğrenç bir Kablolama ile gelmişti. Bilgisayarımı kurdum testlerini yaptım ve herhangi bir sorunu yok. Bu süreçte ilgi ve alakaları gayet iyiydi. Yani ben gayet memnun kaldım. Merak eden olursa diye bilgisayarımın özellikleri ve fiyatı.

AMD Ryzen 5 3600 işlemci
GİGABYTE B450M S2H ANAKART
GİGABYTE Radeon RX5700XT Gaming OC 8G 256 Bit ekran kartı
Kingston 16 GB (2x8) 3000MHz CL15 RAM
XPG 512 GB M.2 SSD
Ranker cygnus kasa
Sharkoon 650W 80 Plus güç kaynağı
AOC 24 inç 144 Hz C24g1 monitör

Toplam Fiyat: 7531,30 Türk lirası
Sisteminiz güzel kasa ile psu konusunda kafamda soru işaretleri var iyi midir diye hayırlı olsun.

Hayırlı olsun güle güle kullanın, keşke Anakart 4 RAM slotlu olsaydı ileriye dönük olurdu. Biraz yorulacaktır Anakart'ınız.
Yorulacağını nereden vardınız? DDR4 16GB 3000mhz RAM bu sisteme gayet de yetecektir. Bunun üstündeki RAM zaten israftan başka Bir şey olmayacak arkadaşımız için.

Hocam selamlar bende sinerjiden bilgisayar almayı düşünüyorum acaba hangi hazır sistemi aldınız memnunmusunuz?
Hocam bunu özelleştirip aldım, hakkında pek çok araştırma yaptım forumdakilerle de tartıştık.
Eski konularıma bakabilirsiniz, gayet memnunum.
Ürün 4 günde geldi ve her şey bekledigim gibiydi.
Windows 10 Deneme sürümü kurulu ve boot ayarları yapılı, kutularıyla geldi.

Sinerjinin seçenekleri iyi...
Misal parça değişim Özelleştirme imkanı sunuluyor. Atıyorum bi sistemde 2600 diger sistemde 2600x var. Kalan bütün parçalar aynı olsa bile birinde olan işlemciyi diğeriyle aynı yaptığında fiyatlar aynı olmuyor :D
Sinerjide bu bakımdan hertürlü secenek sunmuşlar.
İtopya da iyi VOK un sistem seçimi yerinde oluyor.
Teknobiotik pek seçenek sunmuyor. Seçme kısmı iyi değil
QP de seçili ürünlerin kısa yolu yok sinir bozucu
incehesap ise çok dayatma yapıyor. Bazı sistemlerde hiç seçenek vermiyor. Cuma indirimleri ise süper de Havale kabul etmiyorlarmış. Yarı fiyatına düşürüyorlar ürünleri.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı