Yeni Bilgisayar Masası

Arkadaşlar, ne zamandır Ikea masa alacağım falan diyordum, en son tanıdığımız mobilyacıya MDF kaliteli masa yaptırdim. Fiyatını bilmiyorum maalesef. 150x75 ebatlarında, yükseklik 75-76 cm olması lazım. Zaten standart. O zaman buyurun masaya geçelim, iyi geceler. Detaylı paylaştım ☺️

IMG_20201030_014911.jpg

IMG_20201030_014900.jpg

IMG_20201030_014847.jpg

IMG_20201029_235006.jpg

IMG_20201029_235010.jpg

IMG_20201029_004218.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
@dikkatet3806 Hatırlıyorsanız :

Böyle bir konu açmıştınız. O konuda LED döşemek hakkında kendi tecrübelerimi ve bilgilerimi aktarmaya çalıştım. Özellikle şöyle bir konuşma geçmişti :
Aman sakın masanın etrafını dolandırma. Güzel olmaktan ziyade pavyona çevirirsin. Göz alması da cabası.

Benim resimlerde ISO'yu düşürdüğüm için belli olmuyor ama normalde LED'ler aşırı parlak. Masamın arkasındaki 1M LED son parlaklıkta odayı aydınlatıyor. Bu yüzden her yere döşemek gibi bir hataya düşme. 1M masanın arkasına fazlasıyla yeter.

Görsele fena şekilde önem veririm. Pavyon olmasını istiyorum zaten :)Sadece bana bakan tarafa döşemem. Yan ve duvara bakan kalan 2 metreyi nasıl değerlendirebilirim kankam?

@dikkatet3806 O zaman ben yardımcı olamam. Pavyona benzemesinin neresi iyi? Forumdaki 100 kişiden 99'u o tarz ışıklandırmadan nefret ediyor.

Bunun gibi bir şey yap işte. Hem çok şık duruyor hem de pavyona benzemiyor.

Daha önce de dedim, LED'ler aşırı parlak. 3 metre LED'le üç oda aydınlanır. Resimlere bakarak yanılgıya düşme yani. Benimki bile fazla aydınlık. Hem kasanın içindeki hem dışındaki LED'ler bana bakmamasına rağmen gece bu şekilde oturamıyorum. Hem gözümü alıyor hem ağrıtıyor. Bilgisayarın başından kalkınca gözlerim kıpkırmızı olmuş oluyor. Ya odanın lambasını açmam gerekiyor ya da LED'leri kapatmam.

O zaman bu konuda yolumuz ayrılır. Ne diyeyim? En son foruma konu açıp yaptığım düzeni atarım.
Konu kilit.

@dikkatet3806 Orası tabii öyle, hatta öyle olması gerekiyor. Ben de sadece kendi görüşümü belirttim. Belki de forumun tamamı beğenir.
Galiba sonuç olarak ben haklı çıktım.

Gerçi siz beğendiyseniz kimin haklı çıktığının hiç önemi yok.

Yine yukarıdaki konuda yazmıştım ama :
3PC20.jpg

Masanızın arkasında böyle bir bölme yapmanızı öneririm. Arkadaki (LED'in altındaki plastik bölme) sayesinde bilgisayara bağlanan ve ekipmandan çıkan kısım dışında kablolar gözükmüyor. O bölmenin önündeki tahta ise aydınlatmanın daha güzel gözükmesini sağlıyor. Çünkü tek tek ayrılan LED aydınlatmayı engelliyor. Ayrıca aydınlatmanın gözünüzü almasını da engeller. İmkanınız varsa masa düzeni açısından öneririm.

@dikkatet3806 Hatırlıyorsanız :

Böyle bir konu açmıştınız. O konuda LED döşemek hakkında kendi tecrübelerimi ve bilgilerimi aktarmaya çalıştım. Özellikle şöyle bir konuşma geçmişti :

Galiba sonuç olarak ben haklı çıktım.

Gerçi siz beğendiyseniz kimin haklı çıktığının hiç önemi yok.

Yine yukarıdaki konuda yazmıştım ama :
Eki Görüntüle 719964
Masanızın arkasında böyle bir bölme yapmanızı öneririm. Arkadaki (LED'in altındaki plastik bölme) sayesinde bilgisayara bağlanan ve ekipmandan çıkan kısım dışında kablolar gözükmüyor. O bölmenin önündeki tahta ise aydınlatmanın daha güzel gözükmesini sağlıyor. Çünkü tek tek ayrılan LED aydınlatmayı engelliyor. Ayrıca aydınlatmanın gözünüzü almasını da engeller. İmkanınız varsa masa düzeni açısından öneririm.
Teşekkürler yorumunuz için fakat ben böyle iyiyim :)

Arkadaşlar, ne zamandır ıkea masa alacağım falan diyordum, en son tanıdığımız mobilyacıya MDF kaliteli masa yaptırdim. Fiyatını bilmiyorum maalesef. 150x75 ebatlarında, yükseklik 75-76 cm olması lazım. Zaten standart. O zaman buyurun masaya geçelim, iyi geceler. Detaylı paylaştım ☺️

Eki Görüntüle 719795

Eki Görüntüle 719796

Eki Görüntüle 719798

Eki Görüntüle 719799

Eki Görüntüle 719800

Eki Görüntüle 719801

Hayırlı olsun da ışık gözümü kanattı.

Hayırlı olsun. Masanın sana bakan kısmında destek apşapı olmasa daha iyi olurdu. Koltukla birlikte bacakların değme riski azalırdı. Geçen ay ben de yaptırdım. Aynı ayarlı metal ayaklar ve beyaz MDF. Masanın sağı ve solunda kablo kapakları var:
IMG_20201031_002752.jpg
IMG_20201031_002739.jpg
IMG_20201031_002919.jpg

Hayırlı olsun. Masanın sana bakan kısmında destek apşapı olmasa daha iyi olurdu. Koltukla birlikte bacakların değme riski azalırdı. Geçen ay ben de yaptırdım. Aynı ayarlı metal ayaklar ve beyaz MDF. Masanın sağı ve solunda kablo kapakları var:
Eki Görüntüle 720908Eki Görüntüle 720909Eki Görüntüle 720910
Hayırlı olsun ben geniş istiyodum ailem kırmayıp yaptırdı sağ olsunlar. Banada mouse pad ve led almak düştü :)

Yeni konular

Geri
Yukarı