Yeni bilgisayara geçtikten sonra ping değerlerinin artması

Daha fazla  
Önceki bilgisayarımda ASUS P5QPL-AM isimli eski bir anakart kullanıyordum Şimdiki bilgisayarımda ise ASRock B450M-HDV r4.0 anakartı kullanıyorum. Ama ilginç bir şekilde, eski bilgisayarda aldığım ping değerleri CS:GO'da 20-30 ms daha azdı. çoğu oyunda da ping farkı var. Eski bilgisayarımda pingin daha düşük olması normal mi bilmiyorum ama pingin yüksek olması ile ilgili aklımda bir kaç senaryo var: (Şimdiden söyleyeyim bu konuda profesyonel değilim o yüzden aşağıda yazdıklarım saçma veya komik olabilir.)

-Eski anakartımın Ethernet yongası daha kaliteliydi.
-Etrafımızda artan apartmanlardan dolayı internetin kullanımı arttı ve bu yüzden ping arttı.
-Bize interneti getiren kablolar eskidi vs.

Bildiğiniz başka nedenler varsa ve söylerseniz çok sevinirim. Ayrıca bildiğiniz çözüm yöntemleri varsa yazarsanız mutlu olurum.

PS: İndirme ve yükleme hızında sıkıntı yok. Sadece ping.

Eski Anakartım : P5QPL-AM | Anakart | ASUS Türkiye
Yeni Anakartım : ASRock > B450M-HDV

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceki bilgisayarımda ASUS P5QPL-AM isimli eski bir anakart kullanıyordum Şimdiki bilgisayarımda ise ASRock B450M-HDV r4.0 anakartı kullanıyorum. Ama ilginç bir şekilde, eski bilgisayarda aldığım ping değerleri CS:GO'da 20-30 ms daha azdı. Çoğu oyunda da ping farkı var. Eski bilgisayarımda pingin daha düşük olması normal mi bilmiyorum ama pingin yüksek olması ile ilgili aklımda birkaç senaryo var: (Şimdiden söyleyeyim bu konuda profesyonel değilim o yüzden aşağıda yazdıklarım saçma veya komik olabilir.)

-Eski anakartımın Ethernet yongası daha kaliteliydi.
-Etrafımızda artan apartmanlardan dolayı internetin kullanımı arttı ve bu yüzden ping arttı.
-Bize interneti getiren kablolar eskidi vs.

Bildiğiniz başka nedenler varsa ve söylerseniz çok sevinirim. Ayrıca bildiğiniz çözüm yöntemleri varsa yazarsanız mutlu olurum.

PS: İndirme ve yükleme hızında sıkıntı yok. Sadece ping.

Eski Anakartım: P5QPL-AM | Anakart | ASUS Türkiye
Yeni Anakartım: ASRock > B450M-HDV

Ping ile alakası yok yeni bilgisayarın çok mantıksız modemi yeniden başlatın veya reset atın.

Dosya Ekleri

• Screenshot 2021-01-14 105547.jpg
    Screenshot 2021-01-14 105547.jpg
    46,9 KB · Görüntüleme: 39
@Umut Yiğit Türkmen sorun sende değil. Tahminimce ADSL kullanıyorsun. Viyana'ya 42 ulaşıyor klasik TT onu iki katına çıkarıyor. Modemine 1 ms altında ulaşıyorsun. İstersen modem arayüzünden yap bu testi oradada aynı çıkıyorsa yapabilceğin bir şey yok. TT'nin onu çözmesi gerek fakat TT sorunu düzeltmiyor.

Ama istersen cloudflare warp kullan daha düşük alırsın. Şu an 75 ms alıyorsun. Belki 50 ms alırsın.

@Umut Yiğit Türkmen sorun sende değil. Tahminimce ADSL kullanıyorsun. Viyana'ya 42 ulaşıyor klasik TT onu iki katına çıkarıyor. Modemine 1 ms altında ulaşıyorsun. İstersen modem arayüzünden yap bu testi oradada aynı çıkıyorsa yapabilceğin bir şey yok. TT'nin onu çözmesi gerek fakat TT sorunu düzeltmiyor.

Ama istersen cloudflare warp kullan daha düşük alırsın. Şu an 75 ms alıyorsun. Belki 50 ms alırsın.
Bahsettiğiniz program ile böyle oldu.

Dosya Ekleri

• Screenshot 2021-01-14 123006.jpg
    Screenshot 2021-01-14 123006.jpg
    12,9 KB · Görüntüleme: 26
"Resmi sunuculardaki en iyi ping değerin 50ms"
Oyun içinde deneme şansın var mı? CS:GO'da kabul edilebilir pingi 40 veya 50'ye çek.
Oyun içinde deneme şansın var mı? CS:GO'da kabul edilebilir pingi 40 veya 50'ye çek.
Hocam yoldaşta denedim, ping 55 ile 70 arasında gidiyor o benim internetimle alakalıdır heralde değil mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı