Yeni bilgisayara geçtikten sonra ping değerlerinin artması

Daha fazla  
Önceki bilgisayarımda ASUS P5QPL-AM isimli eski bir anakart kullanıyordum Şimdiki bilgisayarımda ise ASRock B450M-HDV r4.0 anakartı kullanıyorum. Ama ilginç bir şekilde, eski bilgisayarda aldığım ping değerleri CS:GO'da 20-30 ms daha azdı. çoğu oyunda da ping farkı var. Eski bilgisayarımda pingin daha düşük olması normal mi bilmiyorum ama pingin yüksek olması ile ilgili aklımda bir kaç senaryo var: (Şimdiden söyleyeyim bu konuda profesyonel değilim o yüzden aşağıda yazdıklarım saçma veya komik olabilir.)

-Eski anakartımın Ethernet yongası daha kaliteliydi.
-Etrafımızda artan apartmanlardan dolayı internetin kullanımı arttı ve bu yüzden ping arttı.
-Bize interneti getiren kablolar eskidi vs.

Bildiğiniz başka nedenler varsa ve söylerseniz çok sevinirim. Ayrıca bildiğiniz çözüm yöntemleri varsa yazarsanız mutlu olurum.

PS: İndirme ve yükleme hızında sıkıntı yok. Sadece ping.

Eski Anakartım : P5QPL-AM | Anakart | ASUS Türkiye
Yeni Anakartım : ASRock > B450M-HDV

Son düzenleyen: Moderatör:
@Umut Yiğit Türkmen FPS baktığımız yerdemi o değerlerde dolaştı? Öyleyse pingin düşmüş.
+graph'ta 55 e kadar düşüyor, TAB menüsünde 47 gördüm.
Bir de bir şey sorucam. Ben şu sıralar çok fazla R6S oynuyorum. Onda denedim ama onda bi etki etmedi aksine ping arttı neden acaba?
Bir de bir şey sorucam. Ben şu sıralar çok fazla R6S oynuyorum. Onda denedim ama onda bi etki etmedi aksine ping arttı neden acaba?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı