Yeni bilgisayarda mavi ekran ve kasadan gelen ses sorunu

Merhaba ben birkaç ay önce yeni bir bilgisayar almıştım Teknobiyotik'ten. Bilgisayarı birkaç ay iyi kullansamda yaz aylarına doğru SSD'si sıkıntı çıkartmaya başladı ve bundan dolayı servise göndermiştim. İlk başta bana servis SSD'de sorun olmadığını söyleyip bilgisayarı geri yollamıştı. Sonra bilgisayarı tekrar servise gönderdim bilgisayar servisten geldi ve SSD'nin modeli değiştirildi. Kontrol etmek için bilgisayarı açtım ama daha 10 dakika olmadan önceki sorunlarda yaşadığım gibi ekran gitmeye devam ediyordu.

Elimde kanıtlı bir videosu olması için videoya çekicektim bu sırada hata 2 3 kere tekrarladı ve 3.sünde bilgisayarı açtığımda önüme direk mavi ekranda kurtarma diye bir sekme çıktı 2 seçenek vermişti. Ben hangisini seçeceğimi bilemediğim için bir şey yapmadım zaten bir süre sonra tekrar ekran gitti ve bir anda kasadan fanlar sessiz çalışırken bir anda saç kurutma makinesi gibi sesler birkaç saniyeliğine arttı. Ben burada paniğe kapıldım. Bu sorun işletim sisteminden mi yoksa SSD veya başka bir parçadan mı kaynaklıdır ve bilen varsa bu garanti kapsamında bilgisayarın kaç kere servise gitmesi gerekir? Bunun yasal açıdan hakları nedir?

Bir bilen varsa yardımcı olmasını isterim. Bu bilgisayarı 3. servise gönderişim olacak ve şahsen daha 1 saat bile kullanamadığım bilgisayardan hayır geleceğini sanmam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı