Yeni Bina'da fiber kablo olmasına rağmen altyapı sorunu

Binada Telefon/İnternet kutusu var mı?
Kutu var mı kontrol etmek hiç aklıma gelmedi gelmiş olsada kutunun olduğu yer yüksek ihtimalle kilitli yönetici ile konuşup bakacağım.

Bu arada kablom fotoğraftaki şekilde yani kesin olarak fiber kablo.

Dosya Ekleri

• IMG_20201018_190344.jpg
    IMG_20201018_190344.jpg
    36,6 KB · Görüntüleme: 110
Türk Telekom'a internet aboneliği için başvurun. Duruma göre fiber ya da ADSL2 veya VDSL2 alabilirsiniz.

Ayrıca fiber alt yapısı kime aitse.

Daha önce de yazdığım şekilde binada ADSL veya VDSL yok, fiber kablo var fotoğrafını da attım inceleyebilirsiniz.

Binada fiber kablonun olması bir şey ifade etmiyor. Önemli olan binanın fiber alt yapıya bağlı olması gerekiyor.

Ayrıca fiber alt yapısı kime aitse.

Binada fiber kablonun olması bir şey ifade etmiyor. Önemli olan binanın fiber alt yapıya bağlı olması gerekiyor.

Bende nasıl bağlayacaklarının çözümünü arıyorum, müşteri hizmetlerini aradığımda bana fiber taahhütlü paket seçmem karşılığında altyapı başvurusu yapabileceklerini ve işlemlerin hızlanabileceğini söylüyorlar fakat ben Türk Telekom kullanmak istemiyorum.

Bende nasıl bağlayacaklarının çözümünü arıyorum, müşteri hizmetlerini aradığımda bana fiber taahhütlü paket seçmem karşılığında altyapı başvurusu yapabileceklerini ve işlemlerin hızlanabileceğini söylüyorlar fakat ben Türk Telekom kullanmak istemiyorum.

Bulunduğun bölgede fiber alt yapısı Türk telekomunsa Telekom'la fiber altyapı anşlaşması olan firmalarla görüşebilirsin.

Bulunduğun bölgede fiber alt yapısı Türk telekomunsa Telekom'la fiber altyapı anşlaşması olan firmalarla görüşebilirsin.

Görüştüm, bu firmalarda maalesef Türk Telekom'a yönlendiriyor. Yan apartman için sorgu yaptığımda TürkNet 100Mbps internet için her şey dahil aylık 85TL istiyor, en çok üzende bu durum zaten :(

Görüştüm, bu firmalarda maalesef Türk Telekom'a yönlendiriyor. Yan apartman için sorgu yaptığımda TürkNet 100Mbps internet için her şey dahil aylık 85TL istiyor, en çok üzende bu durum zaten :(

Fiber interneti kullanman için gerekli cihazlar Türk tekomda mevcuttur. Onun içinde Türk Telekom'a müracat edip kurulum yapılması gerekir. Başka bir çözüm yolu gözükmemektedir. Sözleşme bitince başka firmaya geçebilirsiniz.

Yöneticiyle uzun uzun görüşün. Talebinizi kesin olarak belirtin. Bina yöneticisi bilgisiz değilse meseleyi halletmesi gerekir.

08502888080 Türknet müşteri hizmetlerine bağlanıp talebinizi belirtin. Hatta direkt şansınızı zorlayıp GigaFiber isteyin. Bakalım ne diyecekler.

Bu arada hangi ilçede yaşıyorsunuz?

Ek olarak @Murat5038 mesajında belirttiği şeyleri de yapabilirsiniz. :)

Geri
Yukarı