Yeni bir kuram: Rusya'nın amacı Ukrayna değil, 3. dünya savaşı

Stratejik bombardıman uçaklarıyla gece gündüz bombalayıp alabilirler, güçleri yeter ama Ukrayna diye bir şey kalmaz ortada. Ve bu düpedüz savaş suçudur ki Rusya tamamen çöker bu yüzden dolayı.

Zaten Rusya şu an çöküşte ekonomik yönden, tüm şirketler bayiilerini geri çekti Rusya üzerinden.

Stratejik bombardıman uçaklarıyla gece gündüz bombalayıp alabilirler, güçleri yeter ama Ukrayna diye bir şey kalmaz ortada. Ve bu düpedüz savaş suçudur ki Rusya tamamen çöker bu yüzden dolayı.
İşte benim de demek istediğim bu. Rusya böyle bir şeye kalkışırsa, direktmen çöker. Bence bu yüzden Ukrayna'yı alamıyorlar.

Dünyanın süper gücü veya 2. süper güç olarak adlandırılan ve bölgeye oldukça hakim bir ülke, Ukrayna gibi minör bir ülkede çamura saplandı kaldı. Bu görüş tamamen safsatadan ibaret. En fazla nükleer savaş başlığına sahip olman bir şey ifade etmez. Sanki dünyada tek kendilerinde var. Ayrıca roketlerinin sapma olasılığı Ukrayna'da belli oldu. Kendilerinin ve dünyanın sonu olur, kazanan olmaz.

Rusya istediği takdirde kendi istediği zaman diliminde Ukrayna'yı çok rahat alabilir. Gerçekçi olalım. Putin'in ajan olduğunu da unutmayalım. Bu hamleyi yaparken neleri hesap edip stratejisini belirlediğini, kafasında neler olduğunu tahmin edeceğimiz sanmıyorum.

Rusya istediği takdirde kendi istediği zaman diliminde Ukrayna'yı çok rahat alabilir. Gerçekçi olalım. Putin'in ajan olduğunu da unutmayalım. Bu hamleyi yaparken neleri hesap edip stratejisini belirlediğini, kafasında neler olduğunu tahmin edeceğimiz sanmıyorum.

Putin madem bu kadar zeki, ülkesinin çıkarını düşünüyor ve ülkesi bu kadar kuvvetli o halde ne diye savaşın 10. gününe gelindi? Demek ki geçmişi bir şeyleri önlemiyor. Ülkesinin çıkarını düşünen bir lider ülkesine 3 trilyon dolardan fazla para kaybettirip yüzlerce ambargo mu uygulatır sence? Şu an Rusya 3.dünya ülkelerinden farksız; itibarı yerlerde.

Yeni konular

Geri
Yukarı