Yeni Broadwell işlemciler hakkında görüşleriniz

Sasha UKR

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Azerbaycan
Daha fazla  
Meslek
Universite öğrencisi, ekonomi
Sizce Haswell-R'dan neyiyle üstün olacak? NM'yı düşürdüler ama Cache'i de düşürdüler. Neden? 2500K devrinden beri ne irelileme kat ettik? Bir de tabii ki 40-50 Dolar da pahalı olucak çıktığında. Sizce şu an 4690k alınmalı mı? Yoksa biraz daha bekleyip 5675C mi?

Core i7-5775C Priced at $479.99 Bir de böyle haberler de var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Epey bir OC potansiyeli olabilir. Açıkçası beni şu anda AMD'nin AM4 soketi daha çok heyecanlandırıyor :)

Intel zaten sürekli gelişiyor ama AMD bu sene ve seneye ne ile gelecek ? Onu merak ediyorum.
Recep bey artık devir çok çekirdek devri diyor bazı kişiler. Bu yüzden artık AMD seçilmesi gerekiyormuş.

AMD FX serisi işlemcilerin çekirdekleri fazla güçlü değil, AMD Zen mimarisinde yenileyecekler. Tek çekirdek performansında İntel tabi ki önde (y) Benim kızdığım İntel ve Nvidia şirketlerinin fahiş fiyatları. Ama açıkçası ucuz mal alacak kadar zengin değilim.

AMD FX serisi işlemcilerin çekirdekleri fazla güçlü değil, AMD Zen mimarisinde yenileyecekler. Tek çekirdek performansında İntel tabi ki önde (y) Benim kızdığım İntel ve Nvidia şirketlerinin fahiş fiyatları. Ama açıkçası ucuz mal alacak kadar zengin değilim.
Ama hocam tek çekirdekte önde de toplam 8 çekirdek var.

Ben 9 ay önce AMD 8320 aldım. Ne kadar daha kullanılır ?

İleride ekran kartınızı yükseltirseniz tam verim alamazsınız. Ömrü hakkında tam bir katı bilgi söyleyemem O.C yapılırsa ve zorlanırsa ömrü düşer. Ben güncellik açısından artık alınmaz dedim kafanız karışmasın (y)

İleride ekran kartınızı yükseltirseniz tam verim alamazsınız. Ömrü hakkında tam bir katı bilgi söyleyemem O.C yapılırsa ve zorlanırsa ömrü düşer. Ben güncellik açısından artık alınmaz dedim kafanız karışmasın (y)
Overclock yaptım. Ekran kartım şu an R9 280X. 3-4 sene sonra ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorum. O zaman işlemci de değişecek mi yani ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı