Quad İşlemciler Hakkında Görüşleriniz

• Hocam 2. el Q9400 120 - 130 TL gibi bir rakama bulunuyor. G3258 alırsam anakart konusunda da değişim söz konusu olacak en azından Msi P33 gerekecek buradada bütçe devreye giriyor 2. el G41M - P26 anakartla bu işten sıyrılabilirim düşüncesindeyim zaten öyle üst düzey oyunlar oynamadığım için zaten oyundada işlemcinin etkisinin olmadığınıda düşünürsek iyi bir tercih olmaz mı sizce?

Intel Core 2 Quad Q8300 vs Q9400
Intel Core2 Quad Q9400 vs Q8300

Bence hala güzel işlemciler özellikle kısıtlı bütçe ile sistem toplanacaksa bence çok yerinde bir seçenek. Şahsen ben core i3 veya g3258 bir sistem yerine tercih ederim. Üstteki linkler bahsettiğiniz iki işlemcinin karşılaştırması ve bazı teknik özellikleri aşşağıdaki linklerdede oynanış performanslarını içeren linkler yer alıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Elindeki sistemin ve anakartının uyumluluk sorunu yaşatmıyacağından emin isen ve ilerde pişman olmuyacağından emin isen alabilirsin. Tam olarak anakartını bilmiyorum çünkü.
Nasıl desem ben bu seriyi hem öneriyorum, hem de önermiyorum. :)

Bahsettiğiniz anakarta Quad serisini takabilirsiniz. Herhangi bir sorun teşkil etmez.
Ekran Görüntüsü (400).png
Ekran Görüntüsü (401).png
Ekran Görüntüsü (402).jpg
Ekran Görüntüsü (403).jpg

Resimler belki seri ile ilgili seni biraz daha bilinçlendirir.

Bende sizin gibi düşünüyordum ancak vazgeçtim. Bence Pentium G 3258 günümüz oyunlarını 2 çekirdek desteği devam ettiği sürece açacaktır. En güzeli güncel olmak günceli yaşamaktır bence. (y)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı