Yeni çıkacak anakartlar Wi-Fi kaç olacak?

FAROLİ

Hectopat
Arkadaşlar selam,

Bu yıl sonu itibari ile yeni işlemciler dolayısı ile yeni anakartlar piyasaya çıkacak X670 vs. şimdi ben bir modem almayı düşünüyorum ama Wi-Fi kaç destekli almam gerekir. Anakarti tam kapasite kullanmak istiyorum. Ona göre bir modem satın alayım da sonra tekrar uğraşmayayım.

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam,

Bu yıl sonu itibari ile yeni işlemciler dolayısı ile yeni anakartlar piyasaya çıkacak X670 vs. şimdi ben bir modem almayı düşünüyorum ama Wi-Fi kaç destekli almam gerekir. Anakarti tam kapasite kullanmak istiyorum. Ona göre bir modem satın alayım da sonra tekrar uğraşmayayım.

Şimdiden teşekkür ederim.
Yeni modemlerin neredeyse hepsinde 6.5ghz kanalı oluyor. Alacağın anakartta wifi 6+ teknolojisinin olması yeterli.

Yeni modemlerin neredeyse hepsinde 6.5ghz kanalı oluyor. Alacağın anakartta wifi 6+ teknolojisinin olması yeterli.
6.5ghz destekli modem tavsiyeniz var mı?

Bu modem nasıl sizce?

Wi-Fi 6+ üzeri bir teknoloji yok şu anda.

Yeni çıkacak anakartlar da Wİ-Fİ 6 mi olacak o zaman hocam? Wİ-Fİ6E diye bir bağlantı türü daha vardı. Arada bir fark var mı?

Yeni çıkacak anakartlar da Wi-Fi 6 mi olacak o zaman hocam? WI-FI6E diye bir bağlantı türü daha vardı. Arada bir fark var mı?

Halihazırda zaten çoğu anakartta var Wi-Fi 6E (+ dediğim e oluyor).

2.4 ve 5GHz biliyorum da 6.5GHz kanalı ilk defa duydum :) GHz'lere çok takılmayı modemden uzaktaysanız 2.4'ü kullanmaya mecbursunuz zaten.

Halihazırda zaten çoğu anakartta var Wi-Fi 6E (+ dediğim e oluyor).

2.4 ve 5GHz biliyorum da 6.5GHz kanalı ilk defa duydum :) GHz'lere çok takılmayı modemden uzaktaysanız 2.4'ü kullanmaya mecbursunuz zaten.
Hocam peki modem tavsiyeniz var mı?

Modemler hakkında pek bir bilgim yok açıkçası, bir modem alırken nelere dikkat etmek gerekli bilmiyorum.

Bu modem nasıl sizce?

Hiçbir fikrim yok hocam benim de. Superonline'ın verdiği ZTE H3600 Wi-Fi 6 modemi kullanıyorum bende gayet memnunum.

Yeni konular

Geri
Yukarı