Yeni çıkan Intel işlemcilerin fiyatları düşer mi?

F4tihh

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba,

Bir YouTube kanalında i5 10600K işlemcinin fiyatını 260 dolar olarak gördüm.
Şu anki zamana göre ürünün fiyatı çevrildiğinde 1786 TL çıkıyor.
Hadi vergiler var, satıcının kârı var 2100 TL olsun.
Ama bu kartı satan sitelere baktığım zaman koyulan fiyatlar 2.500'den aşağı değil.
Ürünler yeni olduğu için mi fiyat bu kadar yüksek?
Aradan zaman geçince fiyatlar düşer mi?
Yoksa çıktığı gibi direk ilgi gösterilmeli mi? (Fiyatın artmasına karşı.)

Ayrıca bu işlemcileri hız aşırtma ile kullanmak istersem H410M-K gibi bir anakart yeterli olur mu?

İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Bir youtube kanalında i5 10600k işlemcinin fiyatını 260$ dolar olarak gördüm.
Şuan ki zamana göre ürünün fiyatı çevrildiğinde 1786 TL çıkıyor.
Hadi vergiler var, satıcının kârı var 2100 TL olsun.
Ama bu kartı satan sitelere baktığım zaman koyulan fiyatlar 2.500'den aşağı değil.
Ürünler yeni olduğu için mi fiyat bu kadar yüksek?
Aradan zaman geçince fiyatlar düşer mi?
Yoksa çıktığı gibi direk ilgi gösterilmeli mi? (fiyatın artmasına karşı)

Ayrıca bu işlemcileri hız aşırtma ile kullanmak istersem H410M-K gibi bir anakart yeterli olur mu?

İyi forumlar...
Hız aşırtmayı Z490 serisi anakart olmadan yapamazsınız. Bence fiyatlar normal. Dediğin fiyata sadece %18 KDV eklesen bile 2100TL oluyor. Daha bunun nakliyesi var satıcı kârı var. İndirim bekleyip alınabilir.

Son düzenleme:
Hocam 260 dolarlık telefonu 3599'dan satışa çıkardılar o yüzden satıcılardan insaf beklemek gibi bir şey. Ayrıca Z serisi anakart kullanmadan OC yapamazsınız maalesef.

Satıcılara kalmış bir durum yani kendilerinden başka fazla site satmayınca da nedense fazla yükseltiyorlar ama mükemmel bir ekonomiye sahip bir ülkede yaşadığımız için(!) yine de 2-2.5 ay bekleyebilirsin ama ben olsam direkt 11. nesili beklerdim.

260 Dolarlık işlemcinin 2500 lira olması benim de aklıma yatmıyor. 10. Nesil işlemciler çıkalı bir kaç ay olmasına rağmen hala sayılı yerde stok var. Bence çoğu yerde stokta görünmeye başladığı zaman fiyatlar en az 200 lira daha düşer. Şuan stok bulunduran sitelerin tekelcilik yaptığını düşünüyorum.
Satıcılara kalmış bir durum yani kendilerinden başka fazla site satmayınca da nedense fazla yükseltiyorlar ama mükemmel bir ekonomiye sahip bir ülkede yaşadığımız için(!) yine de 2-2.5 ay bekleyebilirsin ama ben olsam direkt 11. nesili beklerdim.
Hocam 11. Nesilin ne zaman çıkacağı belli mi? Ryzen 4000 serisi çıktıktan sonra çıkacak diye okumuştum. Yani 2021 başlarında. Bilginiz var mı bu konuda?

260 Dolarlık işlemcinin 2500 lira olması benim de aklıma yatmıyor. 10. Nesil işlemciler çıkalı bir kaç ay olmasına rağmen hala sayılı yerde stok var. Bence çoğu yerde stokta görünmeye başladığı zaman fiyatlar en az 200 lira daha düşer. Şuan stok bulunduran sitelerin tekelcilik yaptığını düşünüyorum.

Hocam 11. Nesilin ne zaman çıkacağı belli mi? Ryzen 4000 serisi çıktıktan sonra çıkacak diye okumuştum. Yani 2021 başlarında. Bilginiz var mı bu konuda?
Ne yazık ki bu konuda bir bilgim yok.
Türkiye'de ne hayal kurabiliyorsun, ne kurmak istiyorsun, ne de gerçekleştire biliyorsun.
Adam illa "bana da al, hani benim payım" diyor, aynı bilgisayarı vermediğinde zırlayan komşu çocuğu gibi.

Geri
Yukarı