Yeni çıkan Intel işlemcilerin fiyatları düşer mi?

Vergi ve satıcının kârının toplamın 300 olmasına imkan yok bu oran kat kat daha fazla. Fiyatının düşmesini de bekleme. Merkez bankası yıl sonu dolar beklentisini 7'ye yaptı yani en az 7.30 falan olacak dolar.

10. nesil çıkacakken 9.nesil ucuzlayacak diyorlardı 974'e aldığım i5 9400F şu an en ucuz 1200 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 11. nesilin ne zaman çıkacağı belli mi? Ryzen 4000 serisi çıktıktan sonra çıkacak diye okumuştum. Yani 2021 başlarında. Bilginiz var mı bu konuda?

2021 yılında duyurulacak, AMD'ye bağlı olarak 2021 ortalarına kadar çıkacaktır, Intel'in 11.nesili çıkarması için 2021 başları erken dostum, Intel şu an kaynaklarının çoğunu 11.nesile harcıyor,11.nesil in kötü çıkma gibi bir lüksü olmadığı için bu saatten sonra, daha geç çıkacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca bilmiyorsanız ekliyiym en fazla 8 çekirdek sunacak 11.nesil.

2021 yılında duyurulacak, AMD'ye bağlı olarak 2021 ortalarına kadar çıkacaktır, Intel'in 11.nesili çıkarması için 2021 başları erken dostum, Intel şu an kaynaklarının çoğunu 11.nesile harcıyor,11.nesil in kötü çıkma gibi bir lüksü olmadığı için bu saatten sonra, daha geç çıkacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca bilmiyorsanız ekliyiym en fazla 8 çekirdek sunacak 11.nesil.
Beklemesine beklerim de artık kullandığım cihaz (X550VC) çok eskidi. Bir gün kapanıp bir daha açılmayacak diye korkmuyor değilim. Alacakken de sağlam olsun istiyorum, sonuçta her yıl yeni bilgisayar almıyoruz. Şansıma kötü döneme denk geldim. O yüzden artık pek bekleme lüksüm de kalmadı. Kanaat edeceğiz mecburen. Belki gün gelir de daha iyisini almak için fırsatım olur.
PS 5 için bu paraya kasa al diyoruz ama belkide PS 5 almak daha mantıklı olacak 😌
Aslında sadece oyun oynayan biri olsam alırım almasına da, ben bir ürüne direk 5000 TL veremem. Benim gücüm parça parça almaya yetiyor.

Ayrıca bilgisayar PS5'e kıyasla daha kapsamlı. PC ile PS5 yaparsın ama PS5 ile PC yapamazsın. ;)

@F4tihh Yanlış bilgilendirme yapmayınız lütfen. Akabinde PS savunmayı sevmiyorum ama PS ile yapacağınız yayın 5K'lık bir bilgisayardan daha güzel olacaktır.

PS ile yayın yapmak.

Merhaba,

Bir YouTube kanalında i5 10600K işlemcinin fiyatını 260 dolar olarak gördüm.
Şu anki zamana göre ürünün fiyatı çevrildiğinde 1786 TL çıkıyor.
Hadi vergiler var, satıcının kârı var 2100 TL olsun.
Ama bu kartı satan sitelere baktığım zaman koyulan fiyatlar 2.500'den aşağı değil.
Ürünler yeni olduğu için mi fiyat bu kadar yüksek?
Aradan zaman geçince fiyatlar düşer mi?
Yoksa çıktığı gibi direk ilgi gösterilmeli mi? (Fiyatın artmasına karşı.)

Ayrıca bu işlemcileri hız aşırtma ile kullanmak istersem H410M-K gibi bir anakart yeterli olur mu?

İyi forumlar.

AMD 4000 serisi işlemciler gelince düşer. Hız aşırtma için alacağın anakart Z serisi olmasi zorunludur.

@F4tihh Gece gece gözlerim görmüyor galiba uyku başıma vurmuş üzgünüm :(. PC ile yayın yaparsın ama PS5 ile yapamazsın diye okudum galiba hemen uyumalıyım :D.

Ve görüşünüze saygı duyuyorum bende çok konsol sevmiyorum ama abonelik sistemleri insanı cezbetmiyor değil mesela PS Now'da 700 oyun var bu aralar biraz konsol meraklısıyım ama büyük ihtimalle PS5'e para yetiştiremeyeceğim o yüzden bilgisayara devam edicem :).

@F4tihh Gece gece gözlerim görmüyor galiba uyku başıma vurmuş üzgünüm :(. PC ile yayın yaparsın ama PS5 ile yapamazsın diye okudum galiba hemen uyumalıyım :D.

Ve görüşünüze saygı duyuyorum bende çok konsol sevmiyorum ama abonelik sistemleri insanı cezbetmiyor değil mesela PS Now'da 700 oyun var bu aralar biraz konsol meraklısıyım ama büyük ihtimalle PS5'e para yetiştiremeyeceğim o yüzden bilgisayara devam edicem :).
PS5 ile oyun motorları, fotoğraf ve video düzenleyiciler, yazılım programları ve daha nice program kullanılsaydı, emin olun PS5 alırdım ;)

Ama ne yalan söyleyeyim klavye ve mouse'un tadını PS5'in vereceğini sanmıyorum.
Sağlıcakla kalın, iyi akşamlar.

260 Dolarlık işlemcinin 2500 lira olması benim de aklıma yatmıyor. 10. Nesil işlemciler çıkalı bir kaç ay olmasına rağmen hala sayılı yerde stok var. Bence çoğu yerde stokta görünmeye başladığı zaman fiyatlar en az 200 lira daha düşer. Şuan stok bulunduran sitelerin tekelcilik yaptığını düşünüyorum.

Hocam 11. Nesilin ne zaman çıkacağı belli mi? Ryzen 4000 serisi çıktıktan sonra çıkacak diye okumuştum. Yani 2021 başlarında. Bilginiz var mı bu konuda?
4000 serisi de büyük ihtimal seneye gelir bence ama 11. nesil ondan 1-2 en fazla 3 ay sonra gelebilir.

Geri
Yukarı