Yeni Dacia Sandero Euro Ncap'ten 2 yıldız aldı

Yeni Dacia Sandero Euro Ncap'ten 2 yıldız aldı. Yeni Sandero son zamanların en düşük Euro Ncap puanlarından birini aldı. Bu konu hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Eki Görüntüle 998864
Birde bunları alanların bazıları (veya çocukları falan) bu arabanın haddine olmayan hızlara çıkıp sonra ortamlarda bol keseden sallarlar.
-La Mehmet la geçen bizim turuncu fişekle rs6 tokatlıyodum az daha son anda ayağımı gazdan çektim

-Olm 600 beygir değil mi o araba? Nasıl geçtin o arabayı imkansız.

-Lan oğlum geçtim işte ne yalan söylicem la (yalan) sen arabaladan ne anlarsın bu turuncu fişik.

-E taam abi öyle diyorsan öyledir...

Şaka bir yana fiyatların yüksek olmasının bir kötü yanı da bu, insanlar verdikleri paranın karşılığı olan bir arabayı asla alamıyorlar, bu da en çok düşük segment araba alıcılarını etkiliyor maalesef.

@Umut Akay Mesela bu haterlık değil. Adam akıllıca görüşünü belirtmiş. Benim de yoktur. 2020 model Fiat Egea'da alarm yok. Evet, alarm yok. Bizim arabaya tır takıp kaçtı fakat alarm ötmedi. Kazadan sonra öğrendim alarm olmadığını. Umarım aradaki farkı anlamışsındır.
Kısaca teneke yazmak daha kolay gelmişti. :)

Birde bunları alanların bazıları (veya çocukları falan) bu arabanın haddine olmayan hızlara çıkıp sonra ortamlarda bol keseden sallarlar.
-La Mehmet la geçen bizim turuncu fişekle rs6 tokatlıyodum az daha son anda ayağımı gazdan çektim

-Olm 600 beygir değil mi o araba? Nasıl geçtin o arabayı imkansız.

-Lan oğlum geçtim işte ne yalan söylicem la (yalan) sen arabaladan ne anlarsın bu turuncu fişik.

-E taam abi öyle diyorsan öyledir...

Şaka bir yana fiyatların yüksek olmasının bir kötü yanı da bu, insanlar verdikleri paranın karşılığı olan bir arabayı asla alamıyorlar, bu da en çok düşük segment araba alıcılarını etkiliyor maalesef.
Ülkemizde de herkes rahatlıkla Volvo'lara, Mercedes'lere binebilse de sadece zenginler ya da durumu iyi olan insanlar kazadan kurtulmasa...

Kısaca teneke yazmak daha kolay gelmişti. :)
Bir arabaya teneke demek pek mantıklı değil. Güvenliksiz demek daha mantıklı. Sandero düşük bir puan almış olsa dahi teneke sayılmaz.

Full plastik, kalitesiz motor ve şanzıman. Para vermeye değmez. Türkiye'de sırf en ucuz B-SUV olduğundan dolayı satılıyor.
Ülkemizde de herkes rahatlıkla Volvo'lara, Mercedes'lere binebilse de sadece zenginler ya da durumu iyi olan insanlar kazadan kurtulmasa...
Ülkede herkes lüks arabaya binebilse daha kötü olurdu. Türk insanı arabayı prestij sanıyor. Bırakın böyle kalsın.

Dacia ile origami öğreniyoruz.
Full plastik, kalitesiz motor ve şanzıman. Para vermeye değmez. Türkiye'de sırf en ucuz B-SUV olduğundan dolayı satılıyor.

Ülkede herkes lüks arabaya binebilse daha kötü olurdu. Türk insanı arabayı prestij sanıyor. Bırakın böyle kalsın.
Prestij kısmına kalıbımı basarım, size katılıyorum. O zaman herkes değil de hak eden ama imkanı olmayanlar diyelim. 🙂

Son düzenleme:
Ucuz araçların kötü olmasına şaşırmayın. Zaten başka türlü maliyet pek düşmez.

Ucuz olan sıfır araç. Adamlar donanım arttıralım derken kaliteden düşmüştür elbet. Bütçeye göre farklı araçlara yönelebilirsiniz. O aracı alacak param olsa kesinlikle Dacia almazdım. Ama işte millet sıfır alacağız diye canını yürüyen tabutlara emanet ediyor.

Geri
Yukarı