Yeni doğmuş kedi çok ağlıyor

ztKK99

Hectopat
Makaleler
2
Çok rüzgarlı bir yerde 1 saat tek başına duruyor ve üşüyordu bizde alalım bakalım dedik (annesini de etrafta iyice bir aradık). Eve getirdik, süt ile besledik, çişini yaptırdık ama çok fazla ağlıyor. Bir sorunu mu var? Bir şeyi yanlış mı yaptık? Yoksa normal mi anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba 3 kedim var benimde. Devamlı kucakta olması lazım yavru kucak ister. Süt vermeyin sindirmesi bozulur. ND kuru mama alın yavrular için yalnız küçük taneli. Ömürlük bakılmalı alıştıktan sonra dışarda yaşayamaz. Ve hemen Veterinere götürmeniz gerekir. Muayene etsin. Tuvaleti gelmiş olabilir. Doğal kum alın kabın içine doldurun. Van Cat doğal kum. Kapları Hepsiburada gibi yerlerde veya Veterinerde satılıyor. Kum lazım tuvaleti için kendi girer kumuna. Örter yaptıktan sonra kumu.

Veteriner yarın yardımcı olur çok küçükse öyle yapılır sedat dediği gibi. Kedi doğal kumunu ayarlarsınız. Kendi girer hemen tuvaleti gelmiştir. Ben kum gelene kadar dışardan toprak almıştım kaba. Bunları halledince birde alışınca ağlaması kesilir. Muayene zaten gerekli.

Hocam yeni doğan kedilerde tuvaletletini yapması için galiba annelerinin o tarafı uyarması gerekiyor. Yalama yolu ile uyarınca tuvaletlerini yapabiliyorlar. Bir peçeteyi ılık bir suyla ıslatıp genital bölgesine sürerseniz belki tuvaletini yapabilir.

Sıcak bir anne karnı arıyorda olabilir veya tuvaleti gelmiştir. Arkadaşın drdiği gibi bir peçeteyi hafif ıslatarak bahsedilen işlemi gerçekleştir. Sonra da bir ayakkabı kutusu bul. Dikdörtgen şeklinde zaten o kısa kenarlara birer adet içi sıcak su dolu pet şişe koy. Ortada kalan kısımları pamuk ile doldur ve en üsttede pet şişelerinde üstünü örtecek şekilde bez ile kapat. Sonra da kediyi içine koy. Beslemek için eczaneye gidip en ufak uçlu şırıngalardan alıp içine ılık süt koy ve aralıklı olarak kediyi emzir. Boğmamaya dikkat et, ağızları aşırı küçüktür. Ağzından taşan sütleride peçete yardımı ile sil. Bir kaç saatte bir ağlar süt ister.

Yeni konular

Geri
Yukarı