Yeni doğmuş sokak kuşu buldum

LynxC

Hectopat
Arka bahçemde şimdi daha yeni doğmuş bir kuş gördüm. Ayağa bile kalkamıyor. Ne yapabilirim? Yem vermeye çalışıyorum yemiyor dediğim gibi daha gözünü bile zor açıyor.
IMG20220618105319.jpg

Veterinere götürün. Büyük ihtimalle beslenmesi için size şırınga ve küçük bir plastik kablo benzeri bir şey verir. Hem bakteri, mikrop kapmasının da önüne geçersiniz.

Arka bahçemde şimdi daha yeni doğmuş bir kuş gördüm. Ayağa bile kalkamıyor. Ne yapabilirim? Yem vermeye çalışıyorum yemiyor dediğim gibi daha gözünü bile zor açıyor.Eki Görüntüle 1423531
Yuvadan düşmüş büyük ihtimalle. Sokakta bırakmayın ve çok fazla da dokunmayın. İnsan kokusu üstüne siner ise diğer kuşlar tarafından dışlanır. Üstteki arkadaşın dediği gibi veterinere götürün, bir kaç gün (1-2 hafta veya dahasına çıkabilir bu süre) bakın ona. Bizim evin önüne de serçe yavrusu düşmüştü 3-4 hafta kadar bizimle kaldı büyüyünce ve kendi kendine bakabilecek dereceye geldiğinde saldık.

Bugün içinde veterine götürme şansım yok maalesef. Ölüme terk etmekte istemiyorum ne yapacağımı şaşırdım.
Şu anlık sıcak bir yerde tutun. Ama bugün beslemeniz şart, annesinin ne zaman yemek verdiğini bilemeyiz. Çok ta abartmadan şırınga ile (ucuna çok yavaşça bastırarak) besleyin. Çok ta abartmadan dediğim nokta kuşa abartı yemek vermeme anlamında.

Geri
Yukarı