Yeni düzenleme ile meslek lisesinden Anadolu lisesine geçiş

devran atuğ

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,

Şu an meslek lisesi 11. sınıf öğrencisiyim. Bildiğiniz gibi meslek lisesinden Anadolu lisesine geçişler 10 sınıfı 2. döneminden sonra kapatılıyordur fakat geçen gün yaptığım nakil başvurusunda herhangi bir hatayla karşılaşmadım normalde nakil yapılamaz gibi hatalar veriyordu. e-Okul üzerinden baktığım zaman seçtiğim okulda 1 kontenjan var ve 1. sıradayım(bu ay sonu nakil sonuçları açıklanacak). Peki Anadolu lisesine geçtiğim zaman olaylar nasıl gelişecek bunun hakkında bilgi sahibi olan var mı?

Normalde geçiş olmuyor, sistem de hata verir. Sizde bir sistemsel hata da olmuş olabilir, bilemiyorum. Çünkü bu tarz durumlarda geçişlerin olması için yönetmeliğin değişmesi lazım. Yönetmelikte de kesinlikle geçiş yok diyor, trol konu gibi hissettim de bilemiyorum.

Ben ve birçok meslek lisesinde okuyan arkadaş yapabiliyor.

Normalde geçiş olmuyor, sistem de hata verir. Sizde bir sistemsel hata da olmuş olabilir, bilemiyorum. Çünkü bu tarz durumlarda geçişlerin olması için yönetmeliğin değişmesi lazım. Yönetmelikte de kesinlikle geçiş yok diyor, trol konu gibi hissettim de bilemiyorum.

Arkadaşım bunun neresi trol? Ben ve birçok arkadaşım şu an başvuru yapabiliyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım bunun neresi trol? Ben ve birçok arkadaşım şu an başvuru yapabiliyoruz.
Ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde geçilmez diyor çünkü. Dolayısıyla inanasım gelmedi.

Dosya Ekleri

• nakil.png
    nakil.png
    40,7 KB · Görüntüleme: 700
@devran atuğ, anlıyorum. O zaman nakil sonuçlandığında görüşelim.

Eğer sonuçlanır ve nakil gerçekleşir ise birçok sınava girmek zorunda kalacağım. 9 ve 10. sınıftan farklı olan derslerin sorumluluk sınavları ve bu dönem görmediğim 1. sınavların tekrardan girmek zorunda kalacağım. Bu ayın sonunda nakiller açıklandığı zaman bilgi vereceğim. İlgilendiğin için teşekkür ederim @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE .

@devran atuğ, rica ederim. Nakiller açıklandığında beni etiketle, görüşelim.
Merhaba,

Nakiller şuandan itibaren kapatıldı ve halen 1. sıradaydım. Nakil yapmak istediğim okul ile görüştüm okul ortalaması düşük olan kişileri almıyor 1. sırada olmanıza rağmen. Benim okul ortalamam iyi olduğu için okul bana nakiller kapandıktan sonra halen 1. sırada isen naklimi kabul edeçeklerini söylediler ve son saniyelere kadar 1. sırada bulundum. Yüz yüze görüştüğüm müdür yardımçısı her türlü imkanı geri kalmamam için yapaçaklarını söylediler. Şuan yarın okulun nakil işlemini kabul etmesini bekliyorum. Okul naklimi kabul ettikten sonra tekrardan ss ile paylaşaçağım. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Dosya Ekleri

• Screenshot from 2021-11-30 00-06-11.png
    Screenshot from 2021-11-30 00-06-11.png
    19,8 KB · Görüntüleme: 473
@devran atuğ, Merhabalar.
Öncelikle yönetmelik değişmiş, seni trol olarak suçladığım için üzgünüm. Onun dışında 11. sınıf meslek lisesi öğrencisi anadoluya geçmesi durumunda anadolu lisesinin bazı zorunlu dersleri oluyor. O dersleri alttan olarak alıyorsun, örneğin Almanca dersi gibi. Meslek lisesinde yok o ders ama anadolu lisesinde var. Dolayısıyla anadolu lisesine geçince birkaç tane dersi alttan alma riskin var, alttan almaktan kastım sorumluluk sınavı yani. Geçince şaşırma diye söyleyeyim dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı