Yeni Ehliyet Alana Araba Tavsiyesi

DSG şanzımanlı araç almayın. Bir sürü prosedürü var manuel araç kullansan daha az zahmetli. Ancak esk kasalar olabilir 2004 2005 model Polo falan olabilir.
Aynen öyle hocam. Eski kasa DSG şanzımanlar 6 litre yağlıyken 2010 sonrası DSG şanzımanlar yarım litre yağ ile tasarlanmış, şimdi şimdi 4.5 lt yağ kullanmaya başladılar da düzeltiyorlar DSG'yi. Bizim DSG şanzımanlı 2007 Caddy'miz vardı, 13 sene kullandık, 13 sene hiçbir sorun çıkartmadı, sadece geçen yıl yağ değiştirdik ve bu sene sattık. Fakat eski DSG'lerde dezavantaj olarak kavrama problemi oluyor. Ve kavrama değişimi de hayli tuzlu fiyatlarda. (3000-5000 TL arası değişim yapıyorlar.)

1711344_of6b9.jpg

Aynen öyle hocam. Eski kasa DSG şanzımanlar 6 litre yağlıyken 2010 sonrası DSG şanzımanlar yarım litre yağ ile tasarlanmış, şimdi şimdi 4.5 lt yağ kullanmaya başladılar da düzeltiyorlar DSG'yi. Bizim DSG şanzımanlı 2007 Caddy'miz vardı, 13 sene kullandık, 13 sene hiçbir sorun çıkartmadı, sadece geçen yıl yağ değiştirdik ve bu sene sattık. Fakat eski DSG'lerde dezavantaj olarak kavrama problemi oluyor. Ve kavrama değişimi de hayli tuzlu fiyatlarda. (3000-5000 TL arası değişim yapıyorlar.)
Hocam hala aynı hikaye inanmayın. Yıllardır aynı şey: "Bu yıl düzeltildi, bu yıl DSG sorunsuz". Ancak aynı tas aynı hamam hala forumlarda DSG konuları görüyoruz. Kimisinin ki mekatronik hatası kimisininki ısınma sorunu kimisinin ki kavrama. Millet otomatik arabayı rahat sürüş için alıyor ama şu hale bak.

Hocam hala aynı hikaye inanmayın. Yıllardır aynı şey: "Bu yıl düzeltildi, bu yıl DSG sorunsuz". Ancak aynı tas aynı hamam hala forumlarda DSG konuları görüyoruz. Kimisinin ki mekatronik hatası kimisininki ısınma sorunu kimisinin ki kavrama. Millet otomatik arabayı rahat sürüş için alıyor ama şu hale bak.
Dostum DSG kullanmayı bilmek gerekiyor. Sıradan tork konvertorlu otomatik gibi kullanırsan zaten eline alman kısa sürmez. DSG'de kronik bir sorun yok bilinçsiz kullanım var.

Dostum DSG kullanmayı bilmek gerekiyor. Sıradan tork konvertorlu otomatik gibi kullanırsan zaten eline alman kısa sürmez. DSG'de kronik bir sorun yok bilinçsiz kullanım var.
Bilinçli kullansan dahi İstanbul gibi dur kalkların çok olduğu şehirlerde yine DGS yemiyor. Bozulmayan DGS yoktur, henüz bozulamayan DGS vardır sözü çok doğru.

Yok sıkışık trafikte manuel çek, yok yokuşta 2. viteste sıyırarak çıkıyor manuel geç, yok şanzıman ısınıyor boşa al, yok kavrama bitti inşallah yetkili servis iyi niyet kapsamına alır, yok durunca yükü el frenine ver sonra P konumuna al. Narin olduğunu kabul etmeliyiz hocam. Sorunsuzsa da bu tabir Türkiye şartları için geçerliliği olduğunu düşünmüyorum.
Komşumda da bizzat bu sıkıntıyı görmüştüm. Forumlar zaten bu sorunlarla dolu. Şahsi fikrim.

20.000 civarı daha önceden araba tecrübem olmadığı için ucuz arabalarda öğreneyim
Bütçe belirtmeden araç tavsiyesi istiyorsun. Tarzını bile söylemiyorsun, canı sıkılan çocuklar yine boş hayalperest konular açmaya başladı. Araba alacak adam sadece otomatik vites olsun demez, yakıt, motor, tip, marka, bütçe, vergi bir sürü bilgi verir.
daha önce bir arabam yoktu aileminde yoktu yani bilmiyorum araştırmak için buraya yazdım sizde nerde ne görsemde ezsem diye geziyorsunuz galiba.

20.000 civarı daha önceden araba tecrübem olmadığı için ucuz arabalarda öğreneyim

daha önce bir arabam yoktu aileminde yoktu yani bilmiyorum araştırmak için buraya yazdım sizde nerde ne görsemde ezsem diye geziyorsunuz galiba.
R19 öneririm. Ya da az biraz premium olsun istersen 92 94 model arası E34 520i. Otomatik seçeneğide var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı