Çözüldü Yeni RAM aldıktan sonra ekran gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Hem bu CMOS yapip üstüne pili çıkarıp 5dk bekleyeyim mi?

Hayır CMOS reset zaten pil çıkarmak ile eş değer. Daha zahmetsiz versiyonu sadece.

Kapattım öyle denedim birde güç kablosunu çekerek denedim ram sol slotta kasa çalışıyor fakat monitorde yok.

Çalışması lazım normalde. Üzerinizde statik elektrik yükü falan mı vardı da böyle oldu anlamadım ki. Fişi çekip PSU şalterini kapatıp 5-10 dakika kadar bekleyin bakalım.
Yok sadece PSU anlamında dememiştim, bellek denemesi ve testi falan da yapabilirdiniz. İşte Windows açılsabilseydi önce diske, sonra bellekler için teste (Memtest isosu yazdırmak için Windows'un açılması lazım) bakılırdı.
Yarın laptop almaya gideceğim hazır elimde param olmuşken size bu bilgisayara hangi psu ve HDD yi alayım veya ssd diye soracaktım. Attığınız rami zaten alacağım psu olarak ne almam gerek hiç bilmiyorum anakartım 760gm p23 fx di sanırım ekran kartı amd hd5570 işlemde amd athlon II x2 250 idi sanırım bu bilgiler yeterlidir heralde.

Yeni konular

Geri
Yukarı