Yeni ekran kartı aldıktan sonra ne yapılmalı?

upssbroo

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni ekran kartı aldım da eskisi NVIDIA'ya aitti şu anki aldığım AMD takmadan önce ve taktıktan sonra yapmam gereken bir şey var mıdır aydınlatır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni ekran kartınızı takın. DDU ile önceki ekran kartınıza ait driverları kaldırın. Sonra AMD radeon ile önerilen sürücüyü yükleyin. Herhangi bir sorun olmaması gerekiyor

Arkadaşlar yeni ekran kartı aldım da eskisi NVIDIA'ya aitti şu anki aldığım AMD takmadan önce ve taktıktan sonra yapmam gereken bir şey var mıdır aydınlatır mısınız?
NVIDIA takılıyken DDU ile sürücüleri kaldırın ve bilgisayarı kapatın, yeniden başlatmayın çünkü Windows rahat durmaz ve tekrar NVIDIA driver indirir hemen. Bilgisayarı kapattıktan sonra ekran kartını takıp başlatabilirsiniz.

NVIDIA takılıyken DDU ile sürücüleri kaldırın ve bilgisayarı kapatın, yeniden başlatmayın çünkü Windows rahat durmaz ve tekrar NVIDIA driver indirir hemen. Bilgisayarı kapattıktan sonra ekran kartını takıp başlatabilirsiniz.

DDU'yu indiriyorum şu an o zaman ve NVIDIA'yla alakalı her şeyi siliyorum kapatıp yenisini takıyorum. Taktıktan sonra normal bir şekilde Power veriyorum sonrasında AMD ile alakalı ne yapmalıyım sorunlu mu sorunsuz mu anlamak amaçlı ve tam performans vermesi amaçlı.

Yeni ekran kartınızı takın. DDU ile önceki ekran kartınıza ait driverları kaldırın. Sonra AMD Radeon ile önerilen sürücüyü yükleyin. Herhangi bir sorun olmaması gerekiyor.

Teşekkür ederim ilginiz için fakat ben ilk etapta NVIDIA'dayken kaldırıp kapatacaktım öteki arkadaşın da dediği gibi sorun olur mu?

DDU yu indiriyorum şu an o zaman ve nvdiayla alakalı her şeyi siliyorum kapatıp yenisini takıyorum. Taktıktan sonra normal bir şekilde power veriyorum sonrasında AMD ile alakalı ne yapmalıyım sorunlu mu sorunsuz mu anlamak amaçlı ve tam performans vermesi amaçlı
Evet bu şekilde yaparsanız sorun olmayacaktır.

Performans için oyun performansına bakmanız yeter diye düşünüyorum. Yeni AMD serilerinde pek driver sorunu yok zaten.

İnternettten sizin sisteminize benzer sistemlerin güncel testlerine bakın.

Evet bu şekilde yaparsanız sorun olmayacaktır.

Performans için oyun performansına bakmanız yeter diye düşünüyorum. Yeni AMD serilerinde pek driver sorunu yok zaten.

İnternettten sizin sisteminize benzer sistemlerin güncel testlerine bakın.

Peki teşekkür ederim. Özetle eskiyi siliyorum yeniyi takıp herhangi bir şey indirmeden yoluma devam ediyorum değil mi?

Peki teşekkür ederim. Özetle eskiyi siliyorum yeniyi takıp herhangi bir şey indirmeden yoluma devam ediyorum değil mi?
Aynen öyle. İçiniz rahat etmezse Furmark gibi programlar indirip kartınızı teste sokabilirsiniz. Hem sıcaklık değerlerini takip edersiniz hem de sizin kartınız dünya genelinde kaç puan alıyor buna bakabilirsiniz. Puanları kıyaslarsınız devasa bir fark yoksa sorun yok demektir.

Yeni ekran kartınızı taktıktan sonra, AMD'nin sitesinden modeline uygun sürücüyü indirip kurun. Sonrasında bir işlem yapmadan kullanmaya başlayabilirsiniz.

Geri
Yukarı