Yeni ekran kartı taktıktan sonra çözünürlük düştü

Salsa

Kilopat
Yer
Blackhole
Selamlar. GT 730'dan GT 1030'a geçeli yaklaşık 1 hafta oluyor. GT 730 kullanırken 1366x768 çözünürlük kullanabiliyordum ama GT 1030 taktıktan sonra en fazla 1280x1024 kullanabiliyorum. 1366x768 seçeneği var ama seçtiğim zaman sınır dışı hatası veriyor ve eski çözünürlüğe geri dönüyor. Güncel driverları indirdiğimde istediğim çözünürlük oluyordu ama kapat aç yaptıktan sonra eski Driver'lara dönmüştü ve tekrar yeni Driver'ları yüklememe rağmen maksimum 1280x1024 ile kullanabiliyordum. Bunu nasıl çözebilirim?

Not: Dönüştürücü ile kullanıyorum. Dönüştürücü DVI-D 24+1 Erkek to VGA Dişi Çevirici Adaptör Kablo - Dvi to Vga Fiyatları ve Özellikleri

Biliyorum ama Güvenli mod ile silmek daha stabil.
Hocam madem güvenli modda sorun oluyor siz de güvenli moda girmeden silmeyi deneyin. En az 20–30 kez DDU kullandım, hiçbirinde güvenli modda açmadım. Herhangi bir sorun da yaşamadım. Niye o kadar kullandınız diyecek olursanız WHQL sertifikalı ve beta(dağıtımdan kaldırılan sürücüler dahil) sürücülerin hepsini defalarca denedim. İlla güvenli modda deneyeceğim diyorsanız düşük çözünürlüklü video modunu etkinleştir seçeneği ile güvenli modu düşük çözünürlükte açabilirsiniz. Bunu zaten denediyseniz verebileceğim bir öneri kalmıyor maalesef.

Hocam madem güvenli modda sorun oluyor siz de güvenli moda girmeden silmeyi deneyin. En az 20–30 kez DDU kullandım, hiçbirinde güvenli modda açmadım. Herhangi bir sorun da yaşamadım. Niye o kadar kullandınız diyecek olursanız WHQL sertifikalı ve beta(dağıtımdan kaldırılan sürücüler dahil) sürücülerin hepsini defalarca denedim. İlla güvenli modda deneyeceğim diyorsanız düşük çözünürlüklü video modunu etkinleştir seçeneği ile güvenli modu düşük çözünürlükte açabilirsiniz. Bunu zaten denediyseniz verebileceğim bir öneri kalmıyor maalesef.
Güvenli mod olmadan sildim hocam, şu anlık bir sorun gözükmüyor. Korkumdan yeniden başlatamadım bile direkt sürücüleri indiriyorum.

Güvenli mod olmadan sildim hocam, şu anlık bir sorun gözükmüyor. Korkumdan yeniden başlatamadım bile direkt sürücüleri indiriyorum.
Kolay kolay bir şey olmaz hocam. Mevcut sürücü yazılımına müdehale ediyor sadece. Bu konuda güvenilir ve önerilen bir program. Normal modda en fazla o an bir sorun yaşarsınız ve yeniden başlattıktan sonra çözülür. Tavsiyem yeniden başlattıktan sonra yeni sürücüleri kurmanız yönünde.

İşletim sistemine göre değişse de, güvenli mod genellikle yalnızca temel yürütülebilir modülleri yükler ve bilgileri görüntülemek ve girişi kabul etmek için gerekli olanlar dışındaki aygıtları devre dışı bırakır. Normal işletim sistemiyle paylaşılan hiçbir yapılandırma bilgisi olmayan paralel bir "minyatür" işletim sistemi biçimini de alabilir.
Esasında bu yüzden(işletim sistemi ses, ekran kartı sürücüsü vb. devre dışı bırakır) güvenli modda açılması önerilir ancak dediğim gibi şimdiye dek bu yüzden sorun yaşamadığım gibi yaşayanı da görmedim.

Hocam sildim yeniden kurdum ama durum hala aynı.

Geri
Yukarı