Yeni ev için 100 Mbps internet

mhmtayd

Hectopat
3 ay sonra yeni eve taşınacağım. Alt yapısını sorgulattığımda Türk Telekom GPON fiber 100 Mbps, TurkNet fiber 100 Mbps ve Kablonet fiber 100 Mbps var. Bu üç firmadan hangisi daha stabil hız ve ping değeri veriyor. Fiyat önemli değil o yüzden sadece performans ve stabil çalışması önemli arkadaşlar hangisini tavsiye edersiniz yardımcı olabilir misiniz?

İnternet benim için kesinlikle Kablonet ve diğerleri olarak kategorize edilir. Annemin evinde hala kablonet var. Oraya gidince mutlu oluyorum. Sorunsuz, sıkıntısız, pingsiz mis gibi internet.

Kablonet ve diğerleri diyebilirsiniz. Neden TT'yi ve TurkNet'i sıralamada öne aldınız ki?
DOCSIS altyapısında gecikme değerleri o kadar da iyi olmuyor ve saçma bir fiyatlandırması var. Kablonet’in de GPON altyapısı varsa o zaman o da başlara geçebilir.
Hepsinin kendi altyapısı var taşınacagım yerde.
50-100 Mbps yükleme hızıyla beraber en iyi tercih TurkNet olur o zaman. Çoğu yere direkt bağlanıyorlar fazla atlama yapmadan.

Aklımı karıştıran TT'nin GPON altyapısı olması, Kablonet olarak da sinema, spor, belgesel gibi paketler vermesi ikisi arasında kaldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı