Yeni frekans GTA 6 özelleştirme tavsiyesi

Sürat Kargo dağıtımı ertesi güne bırakmıştı ama bana yakın bir şubede tutuyordu. Gidip şubeden teslim aldım. Bilgisayar kasası kutusunun içine toplanmış haliyle kasayı yerleştirmişler. Üstüne de ekran kartı, anakart, ve işlemcinin boş kutusunu koymuşlar. Daha sonra streçle sarmışlar. Anakart kutusunun içinde RAM ve SSD'nin boş kutuları vardı. Ben çok yeterli buldum, korunaklıydı paketleme. Taşıyamayacağımı anlayınca araçla gidip aldım ben. Mesafe uzunsa zorlar hocam. Tabii ki 45 kilo değil bu arada. Benimkinde de 35 yazıyordu Corsair kasa için. O kadar ağır değil ama.

Hepimize hayırlı olsun inşallah. Olumlu olumsuz deneyimlerimizi paylaşmaya devam edelim.

Merhaba acaba size PSU kablosu geldi mi? Gelmediyse nasıl bir kablo aldınız bilgilendirirseniz sevinirim hocam, ben de dün bu sistemi sipariş verdim.

Merhaba acaba size PSU kablosu geldi mi? Gelmediyse nasıl bir kablo aldınız bilgilendirirseniz sevinirim hocam, ben de dün bu sistemi sipariş verdim.
Merhabalar. PSU kablosu gelmedi. PSU üzerindeki yuvanın içine ışık tutarsanız gereken değerler yazar. Aynı değerlerde almanız gerekli. 10A 250V değerlere sahip psu güç kablosu aldım ben. Eğer siparişi yeni verdiyseniz satıcıya yazın. PSU kablosu da gönderir misiniz diye. Yardımcı olacaklardır.

Merhabalar. PSU kablosu gelmedi. PSU üzerindeki yuvanın içine ışık tutarsanız gereken değerler yazar. Aynı değerlerde almanız gerekli. 10A 250V değerlere sahip psu güç kablosu aldım ben. Eğer siparişi yeni verdiyseniz satıcıya yazın. PSU kablosu da gönderir misiniz diye. Yardımcı olacaklardır.
Çok teşekkürler peki sistem hakkında düşünceleriniz nedir memnun musunuz?

@Mehmet Kağan Seçilen kasaya bağlı sanırım hocam. Ben Lian Li kasa seçtim, benimkinde gelmişti. Belki sizinkini unutmuş olabilirler. Normalde verilmesi lazım. Koymayı unutup onun içinden çıkmıyordu zaten de diyebilirler. 😄
bende lian li kasa aldım çıkmadı , içinden çıkmıyor dendi :)

Çok teşekkürler peki sistem hakkında düşünceleriniz nedir memnun musunuz?

Hocam ne yalan söyleyeyim ben sisteme ısınamadım. Bilsem demonte olarak alır kendim toplardım çok kötü toplamış satıcı. Ekran kartı kullanımı %100 olduğu anda çok kötü bir coil whine sesi geliyor. Aldığımdan beri sorun çözmekle uğraşıyorum ufak sorunlar da olsa.

İlginç bir şekilde diğer arkadaşlar gibi benim ekran kartı ısınmıyor Eagle OC olmasına rağmen. 80 derece üstünü ne Furmark testi ne oyun testlerimde görmedim. 1080p kullandığım için olabilir belki hiç bilmiyorum. Üstelik kasa fanım da yok. Onun siparişini de verdim kargoyu bekliyorum. Gelince sistemi komple söküp kendim toplayacağım. Anakartın yükseltme vidalarını bile tam takmamışlar sallanıyor anakart.

Hocam ne yalan söyleyeyim ben sisteme ısınamadım. Bilsem demonte olarak alır kendim toplardım çok kötü toplamış satıcı. Ekran kartı kullanımı %100 olduğu anda çok kötü bir coil whine sesi geliyor. Aldığımdan beri sorun çözmekle uğraşıyorum ufak sorunlar da olsa.

İlginç bir şekilde diğer arkadaşlar gibi benim ekran kartı ısınmıyor Eagle OC olmasına rağmen. 80 derece üstünü ne Furmark testi ne oyun testlerimde görmedim. 1080p kullandığım için olabilir belki hiç bilmiyorum. Üstelik kasa fanım da yok. Onun siparişini de verdim kargoyu bekliyorum. Gelince sistemi komple söküp kendim toplayacağım. Anakartın yükseltme vidalarını bile tam takmamışlar sallanıyor anakart.
Bendede aynı coil whine sesi çok rahatsız ediyor

Yalnız şimdiki aklım olsa SSD'yi 512 değil 1TB alırdım. GTA V bile 100 GB olmuş. Birkaç oyun ve program yükleyince hemen doldu. Bizim aldığımızda böyle bir seçenek yoktu ama şimdi gelmiş. 600 liraya +512 GB almak iyi görünüyor. Asus B660M-K anakartta 2 adet M.2 slotu var. Buna ek olarak 1TB M.2 SSD alsam, Raid 0 yapma imkanım olur mu acaba? Anakart farklı marka-model SSD'lerle Raid yapmaya izin verir mi?

Mesela şöyle bir şey alsak:

Ya da direkt aynı modelin 1TB'ı alınabilir ama Gençer ne zaman gönderir, Allah bilir:

Gerçi Raid yapınca SSD'ler yeniden formatlanacağı için bütün her şeyi yeniden kurmak gerekecek. Bunu sistem kurulumu yapmadan önce düşünmek lazımdı. Bir süre Raidsiz de kullanabilirim.

Son düzenleme:

İlginç bir şekilde diğer arkadaşlar gibi benim ekran kartı ısınmıyor eagle OC olmasına rağmen. 80 derece üstünü ne FurMark testi ne oyun testlerimde görmedim. 1080p kullandığım için olabilir belki hiç bilmiyorum. Üstelik kasa fanım da yok. Onun siparişini de verdim kargoyu bekliyorum. Gelince sistemi komple söküp kendim toplayacağım. Anakartın yükseltme vidalarını bile tam takmamışlar sallanıyor anakart.

Hocam o zaman demonte istediğimi belirteceğim, kendim toplayabilirim çünkü sıkıntı çıkmasın sağ olun geri dönüşünüz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı