Yeni GTA 7 yıldır gelmiyor

2013'de doğan çocuklar şimdi kendi doğum tarihi ile aynı tarihte çıkan oyunu oynuyorlar.
7 Yılda: GTA 3, GTA Vice City, GTA San Andreas ve GTA 4 çıktı. GTA 6 çıkarsa çok fena satar diye düşünüyorum.
GTA 5 çıkacakken GTA 'nın ne olduğunu bilmeyenler vardı. Ama artık yok, 1 kişi bile bilmiyordur Dünya'da.

Not: Afrika'da hangi tarihte olduğumuzu bilmeyen kabileleri tabi tutmayın yukarıda dediklerimi.

En az 5-6 yılı var.
Daha duyuracaklar, bir ton fragman, oynanış gün yüzüne çıkacakta...
2 yıl içinde duyurulup, duyurulduktan 4-5 yıl sonra çıkacağını düşünüyorum.

Sorunun cevabı neden Euro Truck Simulator 3 gelmiyor ile aynı.
Yeni bir oyun maliyeti yapım geliştirme bunu geç, sorun önceki GTA hala iyi kazandırıyor. Bir GTA 6 GTA 5'in şu anki karlarını cok büyük ölcüde azaltir. Adamlar imkanı kullanıyor, imkan bitince yenisi gelir ayrıca yeni GTA için anlaşmalar da yapılması lazım. Her konuda oyunda Mercedes logosu mu kullanacaksın şöyle diyemiyorsun.

"-Dieter abi ne yapıyorsun? Yenge iyi mi çocuklar nasıl?
-Iyi yeğen sen ne yapıyorsun karı kız devam mı?
-Yok be abi iş güç.
-Tabii tabii biliriz işi gücü senin, sen neye aramıştın yeğen.
-Dieter abi biz yeni oyun yapıyok da senin şirketin logo abim kullanacaz haberin olsun.
-He gardaş tepe tepe kullan hatta reklamımızı da yap söle.
-Taam abi canını yirim hadi sağlıcakla"
Üstteki gibi bir konuşma geçmiyor.
Onlar buluşuyor bir logo için firma milyarlar döküyor en küçüğünden bunu bir düşün.

Sorunun cevabı neden Euro Truck Simulator 3 gelmiyor ile aynı.
Yeni bir oyun maliyeti yapım geliştirme bunu geç, sorun önceki GTA hala iyi kazandırıyor. Bir GTA 6 GTA 5'in şu anki karlarını cok büyük ölcüde azaltir. Adamlar imkanı kullanıyor, imkan bitince yenisi gelir ayrıca yeni GTA için anlaşmalar da yapılması lazım. Her konuda oyunda Mercedes logosu mu kullanacaksın şöyle diyemiyorsun.

"-Dieter abi ne yapıyorsun? Yenge iyi mi çocuklar nasıl?
-Iyi yeğen sen ne yapıyorsun karı kız devam mı?
-Yok be abi iş güç.
-Tabii tabii biliriz işi gücü senin, sen neye aramıştın yeğen.
-Dieter abi biz yeni oyun yapıyok da senin şirketin logo abim kullanacaz haberin olsun.
-He gardaş tepe tepe kullan hatta reklamımızı da yap söle.
-Taam abi canını yirim hadi sağlıcakla"
Üstteki gibi bir konuşma geçmiyor.
Onlar buluşuyor bir logo için firma milyarlar döküyor en küçüğünden bunu bir düşün.
Hocam oyun kendi markalarını oluşturmuş. Hiç bir ürünün lisansı yok diye biliyorum yani hiç böyle şeyler ile uğraşmıyorlardır. Ha mesela ETS 3 olsaydı dediğiniz gibi olurdu.

GTA 6 bence ne zaman çıkarsa çıksın ama güzel çıksın. Beni ve insanları tatmin etmeli. Eğer erkenden çıkıp kötü çıkarsa büyük hayal kırıklığına uğrarım. Tabii ki hızlı çıkmasını bende isterim. GTA 6 2024' te çıkacak, aslında 2023' te çıkacaktı fakat Türkiye bor madenini işleyip süper güç olduğu için yapımcı firma Rockstar, oyunun 1 yıl sonra duyurulup çıkması için ertelemek zorunda kaldı. Nasıl ama ;)

Geri
Yukarı