Yeni iPhone alanlara tavsiyeler

Rica ederim ama iOS 17 hemen yüklememelisin iOS 12 çok eski bir sürüm çok az uygulama indireceksin ama dediğim gibi bir en az iOS 17.2 falan gelsin.

Merhaba burada "iOS 17.2 falan gelsin" demişsiniz ben araştırdım ve iOS 17.0. 2'nin zaten çıktığını duydum. Eğer dediğiniz sürüm iOS 17.0. 2 değilse iPhone XS'me ne zaman 17.2 geldiğini nereden anlayabilirim?

Merhaba burada "iOS 17.2 falan gelsin" demişsiniz ben araştırdım ve iOS 17.0. 2'nin zaten çıktığını duydum. Eğer dediğiniz sürüm iOS 17.0. 2 değilse iPhone XS'me ne zaman 17.2 geldiğini nereden anlayabilirim?

Cihazınızın iOS sürümü kaçki eğer format atmadıysa iOS 15 iOS 16 iOS 17 falandır ama format attıysa iOS 12 ve yok iOS 17.0. 2 sürümünü bahsetmedim iOS 17.2 sürümünü bahsettim o sürüm ne zaman gelir bilemem ama kasım ayı veya aralık ayında gelebilir bir önceki sene iOS 16.2 6 Aralıkta gelmiş ama dediğim gibi bu iOS 17 yükleme konusunu eğer eski bir iOS kullanıyorsa diye dedim yeni bir sürüm kullanıyorsa cihaz iOS 17 gerek yok bence.

Yani kısaca cihazın şu an mevcut iOS sürümüne göre daha iyi cevap verebilirim.

Arkadaşlar iPhone XS aldım. Yanıtlarda XS yerine başkasını alsaydın, Android alsaydın gibi yanıtlar istemiyorum söyleyeyim. İlk defa iPhone alan kişi aile içinde benim ve hayatımda hiç iOS kullanmadım, arkadaşlarım hariç. Benim gibi daha yeni alan ilk kez kullanacak birileri için ayar ve fikirleriniz var mı?

Gördüğüm kadarıyla hiç kimse adamakıllı cevaplar vermemiş.

Şarjınızı %20'nin altına düşürmeyin.

Önünüze gelen her güncellemeyi yapmayın, bir sürüme güncellemeden önce mutlaka o sürümü araştırın, kullanıcı yorumlarına bakın. Sorunlu bir sürüm deniyorsa güncellemeyin. Ayrıca cihazınız iOS 17 ile birlikte gelecek. @ArdaReis00 yanlış bilgi vermiş.

Bunların dışında aşağıda bırakacağım linklere bakın. (cihaz performansı ve pil ömrü için. Ayrıca attığım Apple'ın makalesinin içinde ki diğer linklere de tıklayın.)

Aşağıda bırakacağım ekran görüntülerinde ki ayarları yapın.

Dosya Ekleri

• IMG_0269.jpeg
    IMG_0269.jpeg
    78,8 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_0270.jpeg
    IMG_0270.jpeg
    203,5 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_0271.jpeg
    IMG_0271.jpeg
    70,4 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_0272.jpeg
    IMG_0272.jpeg
    98,2 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_0273.jpeg
    IMG_0273.jpeg
    200,9 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_0274.jpeg
    IMG_0274.jpeg
    197,4 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_0275.jpeg
    IMG_0275.jpeg
    73,7 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_0276.jpeg
    IMG_0276.jpeg
    69,6 KB · Görüntüleme: 27
Yanlış bilgi
iOS 17 ile birlikte gelecek? Hocam arkadaş iPhone 15 almıyor dikkat edin. Benim demek istediğim eğer cihaza hardreset atmışsa iOS 12 olacak sürümü. Ama eğer hiç hardreset atmazsa muhtemelen sürüm iOS 17 iOS 16 iOS 15 falandır.

@EsatKa arkadaş şu iOS 17 konusunu yanlış anlatmış. Eğer cihaz hardreset atıldı ise iOS 12 ile geliyor. Ama eğer hardreset atmadıysa muhtemelen iOS 17 iOS 16 iOS 15 falandır.

Son düzenleyen: Moderatör:
iOS 17 ile birlikte gelecek? Hocam arkadaş iPhone 15 almıyor dikkat edin. Benim demek istediğim eğer cihaza hardreset atmışsa iOS 12 olacak sürümü. Ama eğer hiç hardreset atmazsa muhtemelen sürüm iOS 17 iOS 16 iOS 15 falandır.

@EsatKa arkadaş şu iOS 17 konusunu yanlış anlatmış. Eğer cihaz hardreset atıldı ise iOS 12 ile geliyor. Ama eğer hardreset atmadıysa muhtemelen iOS 17 iOS 16 iOS 15 falandır.

Dostum sen ne anlatıyorsun? iOS 16 imzaları bile kapandı, her türlü sıfırlamayı da denese iOS 12 olmaz. Hala insanlara yanlış bilgi vermeye devam ediyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:

iOS 17.2 çıktığında nasıl haberim olabilir ya da cihaz gelince o an olan sürümüne nereden bakabilirim? Ayrıca kavga etmeye gerek yok yanlış bilgiler olabilir kimse profesyonel değil sonuçta.

Zaten şarjda kullanmayacağım ve düzgün şarj edeceğim. Önceki telefonum o yüzden bozuldu.

%20'de şarja takıp tam doldur ve bu döngü şeklinde şarj et. Batarya ömrü açısından önemli.

iOS 17.2 çıktığında nasıl haberim olabilir ya da cihaz gelince o an olan sürümüne nereden bakabilirim? Ayrıca kavga etmeye gerek yok yanlış bilgiler olabilir kimse profesyonel değil sonuçta.
Kimse profesyonel değil ama bu yanlış bilgilendirme yapabileceği anlamına gelmiyor. Bir konuda fikriniz yoksa konuşmamak en mantıklı hareket her zaman. Karşı tarafı yanlış bilgilendirip aklının allak bullak olmasına sebep oluyorsun yoksa.

iOS 17.2’nin çıkmasına daha bayağı bir zaman var. Aralık ortaları gibi çıkacaktır muhtemelen. Çıktığında haberiniz olur zaten cihaz bildirim yollar ya da haber sitelerine düşer haberi. Yazılım güncelleme kısmından da kontrol edebilirsiniz ayarlardan. @EsatKa nereden yapılacağını anlatmış zaten. Onun dışında dediğim gibi 17.2’nin çıkmasına daha epey zaman var. Apple 1-2 ay arayla ara sürüm çıkartıyor. Bazen daha uzun bile sürüyor.

Kimse profesyonel değil ama bu yanlış bilgilendirme yapabileceği anlamına gelmiyor. Bir konuda fikriniz yoksa konuşmamak en mantıklı hareket her zaman. Karşı tarafı yanlış bilgilendirip aklının allak bullak olmasına sebep oluyorsun yoksa.

iOS 17.2'nin çıkmasına daha bayağı bir zaman var. Aralık ortaları gibi çıkacaktır muhtemelen. Çıktığında haberiniz olur zaten cihaz bildirim yollar ya da haber sitelerine düşer haberi. Yazılım güncelleme kısmından da kontrol edebilirsiniz ayarlardan. @EsatKa nereden yapılacağını anlatmış zaten. Onun dışında dediğim gibi 17.2'nin çıkmasına daha epey zaman var. Apple 1-2 ay arayla ara sürüm çıkartıyor. Bazen daha uzun bile sürüyor.

Yani benim kafam karıştı da telefon bana gelince 12.0 sürümünde olacak, güncelleme yaparsam 17 sürümünde olacak ama hatalar olduğu için bana 17.2 sürümünü bekle dediler. Doğru mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı