Yeni iPhone Zamları (Temmuz 2020)

Tekstil ürünlerine de gümrük vergisi geldi. Telefonu, bilgisayarı geçtim de herhalde donsuz dolaşmaya başlayacağız.

Artık şaşıramıyoruz adamların 1000$ verip aldığı şeyi biz 12000₺ verip alıyoruz bir de üzerine ekonomimiz çok iyi diyenler var. Her ne varsa vergi, zam galiba bu Türkiye kendine yeter diye yapılıyor. Ban yemekte istemiyorum.

Bizim ülkedeki iPhone merakını da anlamıyorum. Çoğu kişi havası için alıyor. Özelliklerini doğru dürüst kullanan var mı? Yazılımla mı uğraşıyor, yoksa iş adamı mı? Hayır, sırf hava atabilmek için alıyor TR insanının çoğu. Bana kalırsa zaten bir telefona 3000-3200₺'den fazlasını vermek saçma geliyor. ABD'de S20 200$ iken TR'de 8000₺ olması...

Amerika da da ortalama kazandığın ücret (asgari) 2000 birime geliyor. Orada ki adam 10 birimlik mouse'a pahalı diyor. Biz burada aynı mouse'a 100 birim veriyoruz. Monitör aldım Amazondaki fiyati 50 birim, ama ben buradan 600 birime alıyorum. Ondan sonra neden beyin göçü oluyor. Ben burada aynı şartlarda çalışıp daha kalitesiz bir yaşam süreceğime yurt dışında daha rahat ve kaliteli bir yaşam sürerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı