Yeni konsol fiyatları ne kadar olacak?

Evet haklısınız. Ama bir süre satılmazsa mecbur indirim yapacaklar. Yada umalım az stok almış olup oyunculara iyilik yapsınlar.
Satılmaması imkansız. Alıcısı var, stoklar anında bitiyor Türkiye'de bile. Parası olup da her koşulda alacak oyuncular aradan çekilmeden veya üretimi artmadan bu sebeple indirim yapacaklarını sanmıyorum.

Hem Xbox hem PS, Türkiye'de 500 Euro üzerinden satılıyor diye biliyorum, 500 dolar değil.

Satılmaması imkansız. Alıcısı var, stoklar anında bitiyor Türkiye'de bile. Parası olup da her koşulda alacak oyuncular aradan çekilmeden veya üretimi artmadan bu sebeple indirim yapacaklarını sanmıyorum.
Xbox için değil PS5 için bitiyor. Karaborsa xbox'a dokunmuyor galiba.

Xbox için değil PS5 için bitiyor. Karaborsa xbox'a dokunmuyor galiba.
Xbox tarafını pek bilmiyorum, üretim daha fazla olabilir, talep daha az olabilir. Parası bol olan insanlar daha çok PS alıyor bence oyun fiyatlarını vs dert etmeyip. Xbox alacak kişiler maddi yanları daha çok düşündüğü için Series S'e yönelmiş veya yurtdışından almayı tercih etmiş, vergi indirimini bekliyor olabilir. Ama bu tamamen kişisel bir tahmin :D

Xbox tarafını pek bilmiyorum, üretim daha fazla olabilir, talep daha az olabilir. Parası bol olan insanlar daha çok PS alıyor bence oyun fiyatlarını vs dert etmeyip. Xbox alacak kişiler maddi yanları daha çok düşündüğü için Series S'e yönelmiş veya yurtdışından almayı tercih etmiş, vergi indirimini bekliyor olabilir. Ama bu tamamen kişisel bir tahmin :D
Ben gamepassten dolayı xbox series x yada daha ucuz olduğu için ps5 digital edition almayı düşünüyorum. Hemen hemen doğru tahmin.

Xbox da euro olarak fiyatlanmıyor mu hocam?
TR'de dolar bazında satılıyor. Euro bazında olsaydı 9300 TL'den çıkış yapması lazımdı. Tabi bunun değişmesinin sebebi Sony. Euro-dolar konusunda bir değişiklik yapmasaydı, yeni nesil konsollar 9300 TL olacaktı.

430 dolar dersek tahmini satış fiyatının ben 6799 veya 6699 TL olacağını düşünüyorum Xbox Series X ve PS5'in. Ama şimdi vergi azaldı ve dolar da azaldı o yüzden bölgesel fiyatlandırmayı iptal edip yine 499 Euro'dan verirlerse 7799 veya 7899 TL olacağını düşünmekteyim.

İnşallah uzatmazlar hocam, fakat uzatırlar gibime geliyor bilemiyorum. Bu arada yeni yılda zam gelmiyor mu? Gerçi düştü dolar ama zam değil aksine ucuzlaması gerekiyor.
ulan bir uzatsınlar ülkede vergi ihtilali çıkar valla
Türkiye'de çeşitli etkenler sebebiyle fiyatlar yükselir ama düşmez. Konsol fiyatlarının düşmesi beni şaşırtır.
şu anda xbox series x'te düşüş var 7100TL'lere düştü.

Geri
Yukarı