Yeni laptopta 30 dakika kullanımda %10 şarj gitti

30 dakikada %10 iyi bir değer. Bu da ortalama 3,5 ile 4 saat arası bir süre demek. İyi bir değer.
Mantıken 5 oluyor ama sabit kalmayacağı için ortalama 4 saat falan olur yine gayet iyi.

Yeni bilgisayarda neden cabuk bitme olur? Sadece 30 dk kullanmaya %10 şarj gitti. Bu normal mi?
Keşke benimki de 30 dakikaya 10% şarj yeseydi. Benim pilim 5 dakika içində 30% tükenince seviniyorum. Siz belki de turbo boost modunda kullandığınız için böyle oldu. Amma genel olarak çok iyi sonuç eğer CPU ve GPU çok fazla w istemiyorsa

Hocam 30 dakikada benimki 3 batarya bitirir. Şaka bir yana bilgisayarın pille çalışma ömründe kaç saat yazıyor?

9 saate kadar yaziyor. Daha az olmasi garanti kapmasina girer mi? MaşAllah yine iyiymis ama sonucta iddia edilen degil.

Keşke benimki de 30 dakikaya 10% şarj yeseydi. Benim pilim 5 dakika içində 30% tükenince seviniyorum. Siz belki de Turbo Boost modunda kullandığınız için böyle oldu. Amma genel olarak çok iyi sonuç eğer CPU ve GPU çok fazla W istemiyorsa

Peki MaşAllah iyiymis. Peki sen nasıl kullaniyorsun?

Son düzenleme:
9 saate kadar yaziyor. Daha az olmasi garanti kapmasina girer mi? MaşAllah yine iyiymis ama sonucta iddia edilen degil.

9 saate kadar dediği muhtemelen boştaki halidir. Gayet normal fakat yine de şüphenizi yenmek istiyorsanız şarjı fulleyip arka planda açık uygulama olmayacak şekilde bırakabilirsiniz.

Peki MaşAllah iyiymis. Peki sen nasıl kullaniyorsun?

Orada iddia edilen süre çıkmadı diye garantiye girmez. Sonuçta nasıl kullandığınıza bağlı. Ayrıca 9 saate KADAR diyor. Yani 9 saatten daha az süre vermesi normal.

Laptopun modelini bilmeden nasıl bu kadar net yorum yapıyorlar anlamıyorum pil performansı odaklı cihazlarda var gerçekten 9 saat kullanabildiğiniz. O tür bir laptop değil ise normal diyebiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı