Yeni laptopta saniyelik takılma

Cihazınızda mux var mı? Cihazınızı sürekli mux açık mı kullanıyorsunuz? Kontrol merkezi kaynaklı bir sorun olabilir. Cihazı iGPU ile kullanıp bir süre test edin web'de gezinirken bir sorun yaşanacak mı diye. Şayet bir sorun çıkmazsa GPU kaynaklı ya da kontrol merkezi/bios kaynaklı bir sorun olabilir. Biosunuz güncel mi?

Yok ne yazıkki.

Cihazınızda MUX var mı? Cihazınızı sürekli MUX açık mı kullanıyorsunuz? Kontrol merkezi kaynaklı bir sorun olabilir. Cihazı iGPU ile kullanıp bir süre test edin Web'de gezinirken bir sorun yaşanacak mı diye. Şayet bir sorun çıkmazsa GPU kaynaklı ya da kontrol merkezi/bios kaynaklı bir sorun olabilir. BIOS'unuz güncel mi?

Evet cihazı sürekli MUX açık kullanıyorum. Evet BIOS'u güncellemiştim.

Cihazınızda mux var mı? Cihazınızı sürekli mux açık mı kullanıyorsunuz? Kontrol merkezi kaynaklı bir sorun olabilir. Cihazı iGPU ile kullanıp bir süre test edin web'de gezinirken bir sorun yaşanacak mı diye. Şayet bir sorun çıkmazsa GPU kaynaklı ya da kontrol merkezi/bios kaynaklı bir sorun olabilir. Biosunuz güncel mi?
iGPU'nun nasıl devreye sokulduğu ile ilgili bir kaynak bulamadım. Açıklayıcı bir kaynak var mı?

Son düzenleme:
Merhaba. Bilgisayar servisteydi. Tüm sorunları incelemişler ve donanımsal arıza tespit etmişler. Değişim/iade olarak rapor çıkacakmış. İade edeceğim. Alırsam da bundan sonra oyun için konsol alırım, çok bilgisayar oynamak istersem GeForce NOW üyeliği alırım artık. Yine de ASUS TUF Gaming FA507RM-HN096 ile ilgili sorular olursa elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım.

Merhaba. Bilgisayar servisteydi. Tüm sorunları incelemişler ve donanımsal arıza tespit etmişler. Değişim/iade olarak rapor çıkacakmış. İade edeceğim. Alırsam da bundan sonra oyun için konsol alırım, çok bilgisayar oynamak istersem GeForce NOW üyeliği alırım artık. Yine de ASUS TUF Gaming FA507RM-HN096 ile ilgili sorular olursa elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım.
Geçmiş olsun @Gökder En güzeli konsol. :)

Hocam ben olsam konsol önermem açıkçası masaüstü toplamayı ya da başka bir laptop düşünebilirsiniz bence.

Hocam ben olsam konsol önermem açıkçası masaüstü toplamayı ya da başka bir laptop düşünebilirsiniz bence.

Yok yoook. Ben konsol kullandım, gayet iyi bir deneyimi var. Masaüstü önceden daha cazipti ama şimdi hem işlerimi yapabilmek hem de oyun oynama amaçlı laptop daha mantıklı geliyordu. Şimdi işlerim için MacBook, oyun için konsol en mantıklı kararım gözüküyor. Tabii çocuklardan vakit kalırsa :)

Eğer hala düzelmediyse Windows 10'a geri geçmenizi öneririm Windows 11 halen sıkıntılı.

Windows 10 denedim. Onda da hatalar vardı. Sorun donanım yazılım uyumsuzluğu ve donanımsal hata idi. Daha uğraşmak istemiyorum açıkçası. Yine de destek için teşekkürler.

Geçmiş olsun @Gökder en güzeli konsol. :)

Xbox Series S almayı planlıyorum. Fiyat olarak makul. Zaten 4K TV yok. Normal Full HD 40 inç (108cm) TV var. Ufaklık uyuyunca kafama göre takılırım diye düşünüyorum ve umuyorum :)

Yeni konular

Geri
Yukarı