Yeni LGS zor olur mu?

Zorluk seviyesini yayınlanan örnek sorulardan anlayabiliyorsun. Nisan ayının 2. örnek soruları biraz zordu fakat çözdükçe basit gelmeye başlıyor.

Arkadaşlar selam ben bu sene LGS'ye gireceğim ama çok korkuyorum düşük puan alırım diye. Çok zor olacak diyenler de var. Sizce ne kadar zordur veya takmamam için ne yapmam gerek? Derslerim iyi bu arada 8.sınıfta ortalamam 92.8'di.

Ben geçen sene girdim 8. sınıfta ortalamam 96 idi ve LGS'de 400 puan civarı aldım. Bu sene sınav nasıl olur bilmiyorum çünkü 2. dönem ders işlenmedi gibi bir şey oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de gireceğim iyi şanslar. Sınav çok zolay da olmayacak çok zor da. Geçen senekinin azıcık zoru olur. Ziya Selçuğun konuşmasını dinlediysen aynen böyle söyledi. Endişelenmen için hiçbir neden yok. Yaptığın işe odaklarn. Sınav zaten gelip geçecek. Hep onu düşünürsen motivasyonun düşer. Yani sınavı düşünme, sürece odaklan. Yineden iyi şanslar. ( Not ortalamanın bir şey fark edeceğini sanmıyorum. O kadar eşitlik çıkmaz.)

Hep böyle derler açıkcası bende böyle derdim. Kendi açısında iyi not alamayınca zor derler ama sen korkma güzel lise kazamayınca baban mesela sanayiye vermez. Daha senin 4 senen var daha çalışırsın üniversitesi kazanırsın korkmana hiç gerek yok çalış yaparsın.

Zorluk seviyesini yayınlanan örnek sorulardan anlayabiliyorsun. Nisan ayının 2. örnek soruları biraz zordu fakat çözdükçe basit gelmeye başlıyor.
Doğru, bir de yayımlanan çalışma sorularını da bol bol çalış, öyle geleceğini düşünüyorum.

Arkadaşlar selam ben bu sene LGS'ye gireceğim ama çok korkuyorum düşük puan alırım diye. Çok zor olacak diyenler de var. Sizce ne kadar zordur veya takmamam için ne yapmam gerek? Derslerim iyi bu arada 8.sınıfta ortalamam 92.8'di.

Geçensene çalışmadan 300 yaptım ama bu seneyi bilemem.

Aynen ya. Sözel iyi de fen kafayı yedirtti. Benim fen son zamamlarda çöktü. Ve ayrıca örnek sorular gibi mi olacak LGS?
Öyle olacağını tam olarak bilemeyiz ama geçen sene çıkan sorulara bakarsak az çok benzer geliyor. Zaten bu andan sonra çok ayrı yayınlardan deneme çözmek yerine MEB sorularına çalışmak daha iyi olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı