Çözüldü Yeni M1 MacBook %75 şarjda kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bayhan01

Decapat
Daha fazla  
Merhaba ben dün ptden MacBook Air M1 aldım bugün kullanmaya başladım, ama şarjı varken birden kapanıyor ve açtığımda Apple yükleme ekranı geliyor şifre yazma yeri geliyor ve geri kapanıyor sonra açılmıyor. Ama şarja takınca açılıyor tekrar kullanmaya devam edebiliyorum. Nedir bu sorun neden kaynaklanır daha alalı 1 gün oldu ne yapmalıyım?

Bu yazıyı yazarken de kapandı şarja taktım yine açıldı şimdi şarjı 1 gösteriyor 5 dakika sonra yine normale dönüyor.

Çözüm
En az bir gece şarjda kalsın, batarya kalibrasyonu tam yapmamış olabilir.
Sorun devam ederse PT ile iletişime geçip değişim isteyebilirsiniz.
En az bir gece şarjda kalsın, batarya kalibrasyonu tam yapmamış olabilir.
Sorun devam ederse pt ile iletişime geçip değişim isteyebilirsiniz.

Evet sanırım dediğiniz gibi şarjı varken beklettim şarjda sonra düzeldi teşekkür ederim geri dönüşünüz için de.

Konuyu kapatabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben dün ptden MacBook Air M1 aldım bugün kullanmaya başladım, ama şarjı varken birden kapanıyor ve açtığımda Apple yükleme ekranı geliyor şifre yazma yeri geliyor ve geri kapanıyor sonra açılmıyor. Ama şarja takınca açılıyor tekrar kullanmaya devam edebiliyorum. Nedir bu sorun neden kaynaklanır daha alalı 1 gün oldu ne yapmalıyım?

Bu yazıyı yazarken de kapandı şarja taktım yine açıldı şimdi şarjı 1 gösteriyor 5 dakika sonra yine normale dönüyor.
Pt'den bende maalesef 2 MacBook aldım fakat ikiside sorunlu çıktı ayıplı ürün denebilir. Gerçekten nasıl ürün satıyorlar bilmiyorum

Geri
Yukarı