Yeni meslek mi öğrenmeli yoksa üniversite okuyup geçici bir işte çalışmak mı?

Emprialyx

Hectopat
Herkese iyi sosyaller dostlar. Şu anda tam olarak ne yapacağımı bilmediğim için sizlerden fikir almak istedim. Liseyi bitirdim geçen sene. Lise bittikten sonra 11 ay burger kingte çalıştım. Müdürle tartışıp bıraktım işi. Bırakmayı zaten düşünüyordum sağlıklı bir yer değildi ve pek bir gelecek yoktu açıkçası. Fakat bir anda bıraktığım için işi acayip bir boşluktayım. Sanayiye girip meslek mi öğreneyim yoksa üniversite yazıp geçici bir işte mi çalışayım inanın bilmiyorum. Üniversiteye gitmek istememin büyük sebebi work and travella yurt dışına gidebilmek. Burger'da çalıştığım için bir sene boyunca ders felan hiç çalışamadım. Çok pişman oldum ama nafile. Fikirleriniz benim için çok çok önemli. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanayiye git iş öğren. Taşeron çalışıp parayı kırarsın.

Belki zamanla kalfalık belgesi falanda alırsın. Almanya’ya falan işçi olarak gidersin.

Herkese iyi sosyaller dostlar. Şu anda tam olarak ne yapacağımı bilmediğim için sizlerden fikir almak istedim. Liseyi bitirdim geçen sene. Lise bittikten sonra 11 ay Burger King'te çalıştım. Müdürle tartışıp bıraktım işi. Bırakmayı zaten düşünüyordum sağlıklı bir yer değildi ve pek bir gelecek yoktu açıkçası. Fakat bir anda bıraktığım için işi acayip bir boşluktayım. Sanayiye girip meslek mi öğreneyim yoksa üniversite yazıp geçici bir işte mi çalışayım inanın bilmiyorum. Üniversiteye gitmek istememin büyük sebebi work and travella yurt dışına gidebilmek. Burger'da çalıştığım için bir sene boyunca ders falan hiç çalışamadım. Çok pişman oldum ama nafile. Fikirleriniz benim için çok çok önemli. Şimdiden teşekkürler.

Okumaya niyetin varsa üniversite yoksa iş öğrenmek.

Herkese iyi sosyaller dostlar. Şu anda tam olarak ne yapacağımı bilmediğim için sizlerden fikir almak istedim. Liseyi bitirdim geçen sene. Lise bittikten sonra 11 ay burger kingte çalıştım. Müdürle tartışıp bıraktım işi. Bırakmayı zaten düşünüyordum sağlıklı bir yer değildi ve pek bir gelecek yoktu açıkçası. Fakat bir anda bıraktığım için işi acayip bir boşluktayım. Sanayiye girip meslek mi öğreneyim yoksa üniversite yazıp geçici bir işte mi çalışayım inanın bilmiyorum. Üniversiteye gitmek istememin büyük sebebi work and travella yurt dışına gidebilmek. Burger'da çalıştığım için bir sene boyunca ders felan hiç çalışamadım. Çok pişman oldum ama nafile. Fikirleriniz benim için çok çok önemli. Şimdiden teşekkürler.
meslek öğrenip onun üzerinden gelişmek

Eğer kendine güvenip güzel bir şekilde çalışıp iyi bir bölüm kazanırsan üniversite tavsiye ederim.
Kendime güvenim tam dostum sadece ne yapacağım konusunda kararsızım. Okul için keşke burgerda çalışmasaydım da sınava çalışsaydım diyorum. Çalışırsam yapabileceğime inanıyorum.

Ailen izin verirse meslek öğren ülkede zaten işsizlerin yarısı üniversite mezunu.
Ailem ne yaparsam destekliyor. Sadece ben kararsızım biraz.

Çok fazla üniversite mezunu insan var artık üniversite bir şey ifade etmiyor. Lisans + yüksek lisans + doktora yaptığında ancak üniversite anlamlı oluyor. Yoksa üniversiteler çoğunlukla ara eleman yetiştiriyor artık. Bir değeri kalmadı.

Eğer akademik bir hedefin yoksa meslek öğren derim. 4 yılını bomboş bir eğitim sisteminde üniversiteye vermiş birinden çok daha avantajlı olursun bana kalırsa.

Şu dönemde herkes üniversite mezunu olmak zorunda değil diye düşünüyorum. Tabii ki karar senin. Bir forumdan aldığın tavsiyelerle geleceğini şekillendirmemeni tavsiye ederim. :)

Kendime güvenim tam dostum sadece ne yapacağım konusunda kararsızım. Okul için keşke burgerda çalışmasaydım da sınava çalışsaydım diyorum. Çalışırsam yapabileceğime inanıyorum.

Güvenin hocam sayısal alanda ilk 300k ya girerseniz iyi bir bölüm kazanırsınız. Üniversite mezunu işsizler çoğu kötü bölüm mezunları iyi bir bölüm kazanırsanız sanayiyi tavsiye etmem.

Yeni konular

Geri
Yukarı