Yeni modeme geçince aldığım hız düştü

ssfatihhan

Hectopat
Merhaba öncelikle. Daha önce Vodafone Net kullanıcısıydım daha sonra Merkür nete geçtim. Sorunum şu Vodafone Net'ten aldığım 5 yıllık modem ile 75 Mbps hız alırken ve kimi zaman 85'i görürken, Merkür netten aldığım sıfır modemi 2 defa değiştirmelerine rağmen aldığım hız 5 Mbps'yi geçmiyor. Teknik ekip te bu sorunun neden kaynaklandığını anlayabilmiş değil. Hala araştırmaları devam ediyor. Vodafone Net'ten aldığım modemin markası Huawei HG658C, Merkür netten iki defa değiştirdiğim modemin markası ve modeli: ZyXEL VMG1312 T20b. İçinde her yere girdim baktım gözden ne kaçırdığımı anlamadım. Yardımınıza ihtiyacım var. Eski modemimde hızım güzel ama gecikme değerlim çok dalgalı olduğu için yeni modem almak zorunda kaldım. Hatta bir tane TP-Link modemi almıştım Kurban Bayramı'ndan önce ve onda da aynı hız düşüklüğünü yaşadım. Sorunu bir türlü çözemiyorum. Bunun bir çözümü varsa yardımcı olursanız çok mutlu olurum arkadaşlar. Şimdiden teşekkür ederim.

Gerçekten ilginç. Zaten Türk Telekom altyapılarından veriyorlardır hizmeti.

Acaba eve kadar bağlı olan yani modeme takılı olan kablo değişti mi ?

Gerçekten ilginç. Zaten Türk Telekom altyapılarından veriyorlardır hizmeti.

Acaba eve kadar bağlı olan yani modeme takılı olan kablo değişti mi?

Evet hatta eski kullandığım dış port yani ankastre kutusu çok eskiydi onu bile sıfırdan değiştirdiler. Evimin duvarına kadar siyah kablo çektiler evin içinden de modeme kadar sıfır kablo çektiler bağlantıyı kurdular. Kesintisiz 87 Mbps'yi görüyordum eski VDSL modemimde yani Vodafone Net'in verdiği modemde ama kendilerinin modeminde 2 defa değişmesine rağmen 5 Mbps'yi geçmiyor hızım.

Evet hatta eski kullandığım dış port yani ankastre kutusu çok eskiydi onu bile sıfırdan değiştirdiler. Evimin duvarına kadar siyah kablo çektiler evin içinden de modeme kadar sıfır kablo çektiler bağlantıyı kurdular. Kesintisiz 87 Mbps'yi görüyordum eski VDSL modemimde yani Vodafone Net'in verdiği modemde ama kendilerinin modeminde 2 defa değişmesine rağmen 5 Mbps'yi geçmiyor hızım.
Onlarla alakalı bir sorun. Fiber için mi başvurmuştunuz ? Eski Vodafone'da fiber hizmetiniz var mıydı ? Bir yerde yanlış yapıyorlardır diye düşünüyorum :) Tam bilemedim.

Geri
Yukarı