Yeni modemle internete girememek

Arkadaşlar merhaba. TurkNet VDSL2 bağlantım var ve senelerdir kullandığım Wi-Fi 4 modemi güncelleyip Wi-Fi 6 özellikli TP-Link VX230v model modeme geçtim. Ama şöyle bir sorunum var: Cihazım Wi-Fi'a bağlıyken birden internet gidiyor ve yaklaşık bir dakika sonra tekrar geliyor. Bu olurken aynı şekilde modem arayüzüne de giremiyorum. 5GHz ve Wi-Fi 6 özelliklerini kapatmayı, otomatik bant seçiminden manuel seçime geçmeyi, şifreleme metodunu WPA3'ten WPA2'ye almayı ve telefonda (iPhone XS) özel Wi-Fi adresi özelliğini kapatmayı denedim ama sonuç yine aynı. Wi-Fi kullanırken birden internet kesiliyor ve bir süre sonra geri geliyor. Sizce sorun ne olabilir? Şimdiden teşekkürler.

Dostlar sizdeki sorunları yazabilir misin ? Ben bu modemi kullanırken aşağıda belirttiğim durumları yaşıyorum :
1- Modemin arayüzüne girmeye çalıştığımda 1 dakikaya kadar hiçbir şekilde girmiyor.
2- iPhone XR cihazımla Wi-Fi ile bağlandığımda en az 1 dakika internet gidiyor ve sonradan geliyor.
3- 5GHz Wi-Fi listesine çok geç geliyor.
4- Modemin log kayıtlarında "Recv no OFFER, DHCP Service unavailable", "Send Discover with request ip 0.0.0.0 and unicast flag 0" ve "Send Discover with request ip 0.0.0.0 and unicast flag 1" hatalarını almaktayım.
Huawei HG658V2 ile bu sorunların hiçbirini yaşamıyorum kafayı yemek üzereyim.

Dostlar sizdeki sorunları yazabilir misin? Ben bu modemi kullanırken aşağıda belirttiğim durumları yaşıyorum:
1- modemin arayüzüne girmeye çalıştığımda 1 dakikaya kadar hiçbir şekilde girmiyor.
2- iPhone XR cihazımla Wi-Fi ile bağlandığımda en az 1 dakika internet gidiyor ve sonradan geliyor.
4- modemin log kayıtlarında "recv no offer, DHCP service unavailable", "send discover with request IP 0.0.0.0 and unicast flag 0" ve "send discover with request IP 0.0.0.0 and unicast flag 1" hatalarını almaktayım.

İlk iki sorunu birebir yaşıyorum.

Değişen hiçbir şey yok arkadaşlar yine bağlantı sorunu tam gaz devam ediyor.

Son düzenleme:
Dostlar sizdeki sorunları yazabilir misin ? Ben bu modemi kullanırken aşağıda belirttiğim durumları yaşıyorum :
1- Modemin arayüzüne girmeye çalıştığımda 1 dakikaya kadar hiçbir şekilde girmiyor.
4- Modemin log kayıtlarında "Recv no OFFER, DHCP Service unavailable", "Send Discover with request ip 0.0.0.0 and unicast flag 0" ve "Send Discover with request ip 0.0.0.0 and unicast flag 1" hatalarını almaktayım.

Hangi operatörden hizmet alıyorsun
İlk iki sorunu birebir yaşıyorum.

Değişen hiçbir şey yok arkadaşlar yine bağlantı sorunu tam gaz devam ediyor.
yazılımdan sonra fabrika ayarlarına döndünüzmü ? bugün bir tane daha satın aldım arkadaşıma sorunsuz şu an sıkıntısız kullanıyorum

Hangi operatörden hizmet alıyorsun.

Yazılımdan sonra fabrika ayarlarına döndünüz mü? Bugün bir tane daha satın aldım arkadaşıma sorunsuz şu an sıkıntısız kullanıyorum.

Hocam ayarla şunla bununla olmuyor fabrika çıkışlı donanımsal bir problem var cihazda zaten servise de söylediğimde hiç itiraz etmediler direkt gönderin iade faturası keselim dediler.

Hocam ayarla şunla bununla olmuyor fabrika çıkışlı donanımsal bir problem var cihazda zaten servise de söylediğimde hiç itiraz etmediler direkt gönderin iade faturası keselim dediler.
Hocam sende teknoloji mağazasından satın aldın değil mi ? Bana böyle bir şey demediler.

Yeni konular

Geri
Yukarı