Yeni monitörü 144Hz'ye ayarlama

HDMI girişi ile 120 Hz'e kadar alabilirsiniz. 144 Hz istiyorsanız HDMI to DP bir güç beslemeli adaptör kullanmanız gerekmektedir.
Şöyle komik bir durum var, Aldığım monitörün 144hz özelliği DVI-D sayesinde etkinleşiyor. Şuan DVI-D kullanıyorum ama seçeneklerde 144hz göremediğim için Tüm modları listele kısmından En yüksek hzyi seçtim yani 120yi. O zaman sadece DVI-D sayesinde 144hz alınamıyor dediğinize bakarsak, şimdi benim yapmam gereken DP to HDMI mi? yoksa DVI-D to DP ve onu aldıktan sonra da DP to HDMI almak mı?
DVI üzerinden de144 HZ gibi yüksek HZ değerlerine çıkılabiliyor diye biliyordum. Displayport ile DVI girişini karıştırmıyorum eğer aklınıza takılırsa. Arkadaşımın 144 HZ monitörü var. DVI ve VGA girişleri var monitörün. DVI üzerinden 144 HZ alabiliyordu yanlış hatırlamıyorsam.
Hocam şuan DVI-D kablosu ile monitörü bağladım ama Ayarlar kısmında sadece 60hzyi görüntüleyebiliyorum. Tüm modları listele kısmından 120hz 1024x768'i seçmek zorunda kaldım. 144hz yapmam için DP to HDMI mı almam gerekiyor yoksa DVI-D to DP ve DP to HDMI mı?

DVI-I'le 144 Hz pek duyduğum bir ikili değil :)

Yaptığım kısa bir araştırma sonucunda Dual Link DVI kablosu ile 144 Hz alabileceğini gördüm.

Edit: DVI ile aldığınız 144 Hz'de çözünürlük sınırı da olabilir.

DVI üzerinden de144 HZ gibi yüksek HZ değerlerine çıkılabiliyor diye biliyordum. Displayport ile DVI girişini karıştırmıyorum eğer aklınıza takılırsa. Arkadaşımın 144 HZ monitörü var. DVI ve VGA girişleri var monitörün. DVI üzerinden 144 HZ alabiliyordu yanlış hatırlamıyorsam.
Aktif dönüştürücüler ile mümkündür.

Şu anki kombinasyonunuz ile 60 Hz üzerine çıkmanız mümkün değil portların desteklediği frekans farklarından dolayı güç beslemesi olan bir adaptör olmadan 120 Hz üzerinde de çıkamazsınız. Bu durumda yukarıda yazdıklarım size yardımcı olacaktır.
Güç beslemeli adaptör nedir. İlk defa duyuyorum.

Bu biraz yardımcı olur:

Merhabalar, 1ms 144Hz bir monitör aldım. Görüntü ayarları/Gelişmiş görüntü ayarları/Ekran 1 için görüntü bağdaşlaştırıcısı özellikleri/ monitör diyorum ve 60hzye ayarlı olduğunu gördüm (eski monitör 60Hz olduğu için) fakat 144hzye ayarlayamadım? Nasıl 144Hz'yi o listeye getireceğim?
Sakıncası yoksa monitörün modeli nedir? Bu bilgiyle nokta atışı teşhis konulabilir ne yapman gerektiğiyle ilgili.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı