Yeni Monster Tulpar T5 v23.1.2 laptop oyunlarda kapanıyor

lwerqsnnq7

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Tulpar T5 v23.1.2
Meslek
ÖGG
Arkadaşlar merhaba öncelikle. 1 ay önce Monster Tulpar T5 v23.1.2 modelini satın almıştım. PC de 1-2 hafta hiç sorun yaşamadım. Sonrasında sıcaklık değerleri hafiften artmaya başladı. Kontrol ettiğimde işlemci 98-100 derece civarında çalışıyordu. Forumdan edindiğim bilgilere göre sürdükleri MX-4 macun yetersiz kalıyor ve farklı bir macun sürmemi önerdiler. Macun süren arkadaşlarda ısı problemi çözülmüş. Bende şöyle bir sıkıntı var arkadaşlar. Bilgisayar oyunlarda(genellikle ağır oyunlarda) bir anda siyah ekran verip, dızzz diye kulaklıktan ses geliyor ve kendini yeniden başlatıyor. Tahminlerime göre ısıdan kaynaklı yaptığını düşünüyorum. Genelde prochot değerlerinin altında tutuğumda ısıyı kapanma gözlemedim. Yani sormak istediğim soru acaba bu bilgisayar ısıdan dolayı mı kapanıyor yoksa başka bir şey mi var? Bir de ısıdan kapanma nasıl olur acaba? Dediğim gibi mi kapanıyor? Bu arada hiç mavi ekran ve performans sıkıntısı yaşamadım bilgisayarda. Isı problemi haricinde çok memnunum.

Of bu ezbere marka kötüleyen ve onları destekleyen arkadaşlar beni bitiriyor. Cihazınızda Pump out sorunu yaşanıyor muhtemelen. O da MX-4 macun yüzünden zaten yazmışsınız. Eğer macunu değiştirirseniz sorun ortadan kalkar. 98-100 dereceler o cihaz için normal değil. Macun değiştirin fark edecektir.

Büyük ihtimalle evet. Macunu yenileyip kullanabilirsin.

Bu arada değerler bu şekilde. Eğlence modunda ve işlemci durumu %80 yaptım. Fanlar sonda. Bu şekilde kapanma yaşamadım. Grizzly macun aldım. Mx-6 yerine daha iyidir umarım :)

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-10-28 185016.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-28 185016.png
    2,9 MB · Görüntüleme: 16
  • image.png
    image.png
    921,2 KB · Görüntüleme: 20

Geri
Yukarı