Yeni nesil konsollarda 4K performansı nasıl?

TRPoWer

Hectopat
Daha fazla  
PS5 ve Xbox Series X kullananlar varsa açıklayabilir mi? Oyunları 60 FPS'te 4K oynayabiliyor musunuz? Series S sahibi olarak konsola zaten 1080p optimize edildiği için onu sormuyorum zaten.

Ya moderatör değiştirmiş ben kıyaslama falan yapmadım performanslarını sordum sadece delirmelik.

Kıyaslama falan yok aslında.

Series X'in teraflops değeri, PS5'in pixel rate değeri yüksek. Arada donanımsal olarak fark yok. Şu ana kadar native 4K 60FPS veren oyun sayısı çok az. Dinamik 4K 60FPS, vrr destekli oyunlarda dinamik 4K 80~120FPS arası alıyorsunuz; örnek olarak Last of Us part 2 Remastered, vrr destekli bir oyun, performans ayarını seçip + vrr ayarını açarsanız 80~120FPS arası bir değer alıyorsunuz. Bazı oyunlarda Series X bazı oyunlarda PS5 daha iyi performans veriyor. Genele vurursak oyunlar PS5'te daha iyi çalışıyor. Örneğin Witcher 3, Series X'te Novigrad şehrinde 45 FPS civarına düşerken PS5'te maksimum 57 FPS'ye düşüyor. Kısacası PS5 daha stabil bir performans veriyor. Bu nesil hiçbir zaman 30FPS'ye düşmeyecek merak etmeyin. En kötü 2K 60FPS görürüz.

Her iki konsolda oyunlarda Native 4K veremiyor. 850p-1200p aralığındaki çözünürlüklerde çalışıyor çoğu oyun. 4K aldatmacasına kanmamak gerek.
Mesela Alan Wake 2 PS5 performans modunda 847p 60 FPS çalışıyor ama çoğu oyun stabil 60 fps'de veremiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı